Re: 2024 European Tour
Posted: Fri Mar 29, 2024 1:39 pm
Hopefully gvv beats rvb
Darts Forum The Darts Forum Darts Forums Darts PDC Darts BDO Darts Darts Players Darts Fans, Talk About Darts Best Double Finishes Phil Taylor Double Finishes darts forum, dartscorner, darts reviews, darts practice tips, buy darts, swap darts, vintage
https://www.thedartsforum.com/
+lots
wHeRe Is LiTtLeR?tungsten tossers wrote: ↑Fri Mar 29, 2024 1:06 pm Schedule of Play
Saturday March 30
First Round
Afternoon Session (1300 local time, 1200 GMT)
Ryan Joyce v Kevin Doets
Brendan Dolan v Alan Soutar
Franz Roetzsch v Jermaine Wattimena
Cameron Menzies v Mike De Decker
Chris Dobey v Viktor Tingstrom
Jeffrey De Zwaan v Matthias Ehlers
Oliver Mueller v Richard Veenstra
Niels Zonneveld v Luke Woodhouse
Evening Session (1900 local time, 1800 GMT)
Lukas Wenig v Steve Lennon
James Wade v Daryl Gurney
Andrew Gilding v Joe Cullen
Martin Schindler v Vitezslav Sedlak
Nathan Aspinall v Michael Unterbuchner
Raymond van Barneveld v Gian van Veen
Peter Wright v Jose de Sousa
Dimitri Van den Bergh v Gabriel Clemens
Sunday March 31
Second Round
Afternoon Session (1300 local time, 1200 BST)
Ross Smith v Dolan/Soutar
Josh Rock v Mueller/Veenstra
Krzysztof Ratajski v Dobey/Tingstrom
Ricardo Pietreczko v Joyce/Doets
Stephen Bunting v Roetzsch/Wattimena
Ryan Searle v Wenig/Lennon
Rob Cross v Wade/Gurney
Dirk van Duijvenbode v Aspinall/Unterbuchner
Evening Session (1900 local time, 1800 BST)
Michael Smith v Menzies/De Decker
Danny Noppert v Van Barneveld/Van Veen
Gerwyn Price v Wright/De Sousa
Luke Humphries v Zonneveld/Woodhouse
Damon Heta v Schindler/Sedlak
Michael van Gerwen v De Zwaan/Ehlers
Dave Chisnall v Van den Bergh/Clemens
Jonny Clayton v Gilding/Cullen
Not good enough to qualify for this onethegentle wrote: ↑Fri Mar 29, 2024 2:24 pmwHeRe Is LiTtLeR?tungsten tossers wrote: ↑Fri Mar 29, 2024 1:06 pm Schedule of Play
Saturday March 30
First Round
Afternoon Session (1300 local time, 1200 GMT)
Ryan Joyce v Kevin Doets
Brendan Dolan v Alan Soutar
Franz Roetzsch v Jermaine Wattimena
Cameron Menzies v Mike De Decker
Chris Dobey v Viktor Tingstrom
Jeffrey De Zwaan v Matthias Ehlers
Oliver Mueller v Richard Veenstra
Niels Zonneveld v Luke Woodhouse
Evening Session (1900 local time, 1800 GMT)
Lukas Wenig v Steve Lennon
James Wade v Daryl Gurney
Andrew Gilding v Joe Cullen
Martin Schindler v Vitezslav Sedlak
Nathan Aspinall v Michael Unterbuchner
Raymond van Barneveld v Gian van Veen
Peter Wright v Jose de Sousa
Dimitri Van den Bergh v Gabriel Clemens
Sunday March 31
Second Round
Afternoon Session (1300 local time, 1200 BST)
Ross Smith v Dolan/Soutar
Josh Rock v Mueller/Veenstra
Krzysztof Ratajski v Dobey/Tingstrom
Ricardo Pietreczko v Joyce/Doets
Stephen Bunting v Roetzsch/Wattimena
Ryan Searle v Wenig/Lennon
Rob Cross v Wade/Gurney
Dirk van Duijvenbode v Aspinall/Unterbuchner
Evening Session (1900 local time, 1800 BST)
Michael Smith v Menzies/De Decker
Danny Noppert v Van Barneveld/Van Veen
Gerwyn Price v Wright/De Sousa
Luke Humphries v Zonneveld/Woodhouse
Damon Heta v Schindler/Sedlak
Michael van Gerwen v De Zwaan/Ehlers
Dave Chisnall v Van den Bergh/Clemens
Jonny Clayton v Gilding/Cullen
He has to stay at home this weekend... Easter Egg hunt organised by his mumthegentle wrote: ↑Fri Mar 29, 2024 2:24 pmwHeRe Is LiTtLeR?tungsten tossers wrote: ↑Fri Mar 29, 2024 1:06 pm Schedule of Play
Saturday March 30
First Round
Afternoon Session (1300 local time, 1200 GMT)
Ryan Joyce v Kevin Doets
Brendan Dolan v Alan Soutar
Franz Roetzsch v Jermaine Wattimena
Cameron Menzies v Mike De Decker
Chris Dobey v Viktor Tingstrom
Jeffrey De Zwaan v Matthias Ehlers
Oliver Mueller v Richard Veenstra
Niels Zonneveld v Luke Woodhouse
Evening Session (1900 local time, 1800 GMT)
Lukas Wenig v Steve Lennon
James Wade v Daryl Gurney
Andrew Gilding v Joe Cullen
Martin Schindler v Vitezslav Sedlak
Nathan Aspinall v Michael Unterbuchner
Raymond van Barneveld v Gian van Veen
Peter Wright v Jose de Sousa
Dimitri Van den Bergh v Gabriel Clemens
Sunday March 31
Second Round
Afternoon Session (1300 local time, 1200 BST)
Ross Smith v Dolan/Soutar
Josh Rock v Mueller/Veenstra
Krzysztof Ratajski v Dobey/Tingstrom
Ricardo Pietreczko v Joyce/Doets
Stephen Bunting v Roetzsch/Wattimena
Ryan Searle v Wenig/Lennon
Rob Cross v Wade/Gurney
Dirk van Duijvenbode v Aspinall/Unterbuchner
Evening Session (1900 local time, 1800 BST)
Michael Smith v Menzies/De Decker
Danny Noppert v Van Barneveld/Van Veen
Gerwyn Price v Wright/De Sousa
Luke Humphries v Zonneveld/Woodhouse
Damon Heta v Schindler/Sedlak
Michael van Gerwen v De Zwaan/Ehlers
Dave Chisnall v Van den Bergh/Clemens
Jonny Clayton v Gilding/Cullen
Group A | 1 | 2 | |||
---|---|---|---|---|---|
Dfc180 | 2/1 | 2/5 | TheMalteseDart | ||
daveboygreen | 7/4 | 1/2 | vizIIsto | ||
The Thorn | 6/11 | 7/5 | ChrisW | ||
HappyBayer | 11/8 | 4/7 | Jimmi | ||
Safc | 7/10 | 7/6 | danhanp | ||
The real ssjsa | 4/3 | 7/12 | DeepFriedRat |
Group B | 1 | 2 | |||
---|---|---|---|---|---|
The Crow | 11/10 | 3/4 | Rogg | ||
Cooking with Sanchez | 5/3 | 4/9 | skweezit | ||
Randall | 2/3 | 6/5 | Tommo | ||
tungsten tossers | 13/10 | 3/5 | Malanax | ||
Emulsfier | 4/9 | 11/6 | Mabbsy | ||
Greipel | Evens | 4/5 | oche balboa |