2023 WDF World Championship - Comp
- Safc
- Moderator
- Posts: 38994
- Joined: Wed Dec 06, 2017 7:36 pm
- Location: North East
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Monday December 4 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 3-1 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-1 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 2-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-0 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 3-1 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-1 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 2-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-0 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
- TheMalteseDart
- Moderator
- Posts: 27601
- Joined: Mon Jan 13, 2020 10:40 pm
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 3-2 Jim Widmayer
Gary Stone 3-1 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 2-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-2 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 1-3 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 1-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 2-3 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 3-2 Jim Widmayer
Gary Stone 3-1 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 2-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-2 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 1-3 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 1-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 2-3 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
- DeepFriedRat
- Posts: 12031
- Joined: Mon Nov 09, 2020 11:42 pm
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Monday December 4 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 2-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 1-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 3-2 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 2-3 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 2-3 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 2-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 2-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 1-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 3-2 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 2-3 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 2-3 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 2-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Last edited by DeepFriedRat on Sun Dec 03, 2023 10:19 pm, edited 1 time in total.
Barney's chief slave. Also severely addicted to The Ferret.
An ultimate jamboree of Lord Hobo-loving, Sexy Joyce worshipping, Smudger smearing, Goldfingering, Beautiful Biscuit bonanza.
- Dfc180
- Posts: 5037
- Joined: Thu Oct 17, 2019 5:08 pm
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Peter Machin 2-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Barry Copeland 0-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-2 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-2 Dennis Nilsson
Alexander Merkx 3-1 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 3-2 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Jelle Klaasen 3-0 Edwin Torbjornsson J
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 2-3 Moreno Blom 180
John Scott 0-3 Leonard Gates
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Barry Copeland 0-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-2 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-2 Dennis Nilsson
Alexander Merkx 3-1 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 3-2 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Jelle Klaasen 3-0 Edwin Torbjornsson J
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 2-3 Moreno Blom 180
John Scott 0-3 Leonard Gates
-
- Posts: 591
- Joined: Wed Oct 28, 2020 9:46 pm
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer (180s)
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-2 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-1 Suzanne Smith
Martyn Turner 0-3 Liam Maendl-Lawrance (J)
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 1-3 Leonard Gates (J)
Peter Machin 1-3 James Richardson
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer (180s)
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-2 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-1 Suzanne Smith
Martyn Turner 0-3 Liam Maendl-Lawrance (J)
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 1-3 Leonard Gates (J)
Modern era comps Roll of honour-
2020 Players Champ Finals joint winner
2021 World Series 1 joint winner
2023: PDC World Champs winner
Euro Tour 5 winner
Euro Tour 11 joint winner
Players Champ Finals winner
2024: UK Open winner
US Darts Masters winner
2020 Players Champ Finals joint winner
2021 World Series 1 joint winner
2023: PDC World Champs winner
Euro Tour 5 winner
Euro Tour 11 joint winner
Players Champ Finals winner
2024: UK Open winner
US Darts Masters winner
- The Thorn
- Posts: 86026
- Joined: Wed Jul 13, 2016 5:36 pm
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Monday December 4 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 3-1 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 2-3 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-1 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman (180s)
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 3-2 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 2-3 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 3-1 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 2-3 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-1 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman (180s)
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 3-2 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 2-3 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
WDF4LIFE
If you want to shine like the sun, first you have to burn like it
If you want to shine like the sun, first you have to burn like it
- Greipel
- Posts: 18687
- Joined: Mon Nov 28, 2016 4:46 pm
- Location: Hungary
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Monday December 4 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 2-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 1-3 Jim Widmayer J
Gary Stone 3-1 Ricky Nauman
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 2-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 2-3 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-2 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman (180s)
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 1-2 Aletta Wajer
Neil Duff 2-3 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 2-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 1-3 Jim Widmayer J
Gary Stone 3-1 Ricky Nauman
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 2-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 2-3 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-2 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman (180s)
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 1-2 Aletta Wajer
Neil Duff 2-3 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
- .Scatman.
- Posts: 2644
- Joined: Thu Jul 10, 2014 6:25 pm
- Location: The practice board
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Monday December 4 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy (J)
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-1 Ricky Nauman (180s)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 2-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-2 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 2-3 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 2-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 1-2 Aletta Wajer (J)
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 1-3 Leonard Gates
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy (J)
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-1 Ricky Nauman (180s)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 2-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-2 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 2-3 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 2-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 1-2 Aletta Wajer (J)
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 1-3 Leonard Gates
- Tommo
- Posts: 12844
- Joined: Tue Jan 28, 2014 11:01 am
- Location: East Yorkshire
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Monday December 4 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 2-0 Paula Murphy (J)
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 2-3 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-1 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 2-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-1 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-0 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 2-0 Paula Murphy (J)
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 2-3 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-1 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 2-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-1 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-0 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
They're all here!
- Malanax
- Posts: 6557
- Joined: Fri Oct 27, 2017 9:04 pm
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Monday December 4 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 1-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-0 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-1 Arjan Konterman (180s)
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 3-1 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-2 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 1-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-0 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-1 Arjan Konterman (180s)
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 3-1 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-2 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
- Mabbsy
- Posts: 11483
- Joined: Mon Jan 27, 2014 5:18 pm
- Location: Rural Wiltshire
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Monday December 4 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 0-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 0-2 Paula Murphy
Mark Barilli 3-2 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 0-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-2 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-0 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 2-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-0 Edwin Torbjornsson (180s)
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 0-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 0-2 Paula Murphy
Mark Barilli 3-2 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 0-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-2 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-0 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 2-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-0 Edwin Torbjornsson (180s)
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
-
- Posts: 13192
- Joined: Fri May 06, 2011 11:12 am
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Monday December 4 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 2-3 James Richardson
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer (180s)
Gary Stone 3-1 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 3-1 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-2 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-1 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 1-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 2-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson (180s)
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 2-3 James Richardson
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer (180s)
Gary Stone 3-1 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 3-1 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-2 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-1 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 1-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 2-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson (180s)
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
The Thorn wrote: Be honest Malt sometimes women deserve a slap or 2.
- Captain Hobo
- Posts: 16055
- Joined: Fri Jan 08, 2016 8:06 am
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Monday December 4 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 3-2 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 2-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-0 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson (180s)
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 1-2 Paula Murphy
Mark Barilli 3-2 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 2-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-0 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson (180s)
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-1 Moreno Blom
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
"The United States will be the first nation to land an astronaut on Nars"
- tungsten tossers
- Posts: 133877
- Joined: Sat Jan 13, 2018 3:09 pm
- Location: Surrey
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 1-3 James Richardson (180's)
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 3-1 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-2 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-0 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 1-3 Leonard Gates (J)
Peter Machin 1-3 James Richardson (180's)
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 3-1 Jim Widmayer
Gary Stone 3-0 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-2 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 3-2 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 1-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-2 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-0 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 1-3 Leonard Gates (J)
-
- Posts: 13033
- Joined: Sat Aug 06, 2011 10:40 am
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Monday December 4 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 2-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-1 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 2-3 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-2 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 2-3 Arjan Konterman (180s)
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 3-2 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-0 Reece Colley
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Afternoon Session 1pm GMT
Peter Machin 2-3 James Richardson (180s)
Anca Zijlstra 2-1 Paula Murphy
Mark Barilli 2-3 Jim Widmayer
Gary Stone 3-1 Ricky Nauman (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 2-3 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-2 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 2-3 Arjan Konterman (180s)
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 3-2 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-0 Reece Colley
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-1 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
- Stran
- Posts: 2750
- Joined: Tue Nov 29, 2011 10:11 pm
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
3-0 to everyone first alphabetically .
Thanks
Thanks
- Randall
- Site Admin
- Posts: 187640
- Joined: Thu May 05, 2011 2:59 pm
- Location: On a hill surrounded by Indians (Leicester)
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Apparently I missed a round
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-1 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 1-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 2-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
Evening Session 7pm GMT
Barry Copeland 1-3 Jonny Tata
Beau Greaves 2-0 Lorraine Hyde (J)
Andy Baetens 3-1 Sebastian Bialecki (180s)
James Hurrell 3-1 Dennis Nilsson
Tuesday December 5 Round 2
Afternoon Session 1pm GMT
Alexander Merkx 1-3 Arjan Konterman
Rhian O'Sullivan 2-0 Suzanne Smith (J)
Martyn Turner 2-3 Liam Maendl-Lawrance
Wesley Plaisier 3-1 Reece Colley (180s)
Evening Session 7pm GMT
Jelle Klaasen 3-1 Edwin Torbjornsson
Deta Hedman 2-0 Aletta Wajer
Neil Duff 3-2 Moreno Blom (180s)
John Scott 0-3 Leonard Gates (J)
- Safc
- Moderator
- Posts: 38994
- Joined: Wed Dec 06, 2017 7:36 pm
- Location: North East
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Wednesday December 6 Round 2/3
Afternoon Session 1pm GMT
Chris Landman 3-1 David Kirwan (J) (180s)
Lorraine Winstanley 2-1 Veronika Ihasz
Kai Fan Leung 3-2 Thomas Junghans
Darren Johnson 3-1 Dennie Olde Kalter
Evening Session 7pm GMT
Danny Lauby 3-1 Jarno Bottenberg
Aileen de Graaf 2-0 Nicole Regnaud (J)
Andy Baetens 3-1 Gary Stone (180s)
Wesley Plaisier 3-1 James Richardson
Afternoon Session 1pm GMT
Chris Landman 3-1 David Kirwan (J) (180s)
Lorraine Winstanley 2-1 Veronika Ihasz
Kai Fan Leung 3-2 Thomas Junghans
Darren Johnson 3-1 Dennie Olde Kalter
Evening Session 7pm GMT
Danny Lauby 3-1 Jarno Bottenberg
Aileen de Graaf 2-0 Nicole Regnaud (J)
Andy Baetens 3-1 Gary Stone (180s)
Wesley Plaisier 3-1 James Richardson
- TheMalteseDart
- Moderator
- Posts: 27601
- Joined: Mon Jan 13, 2020 10:40 pm
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Afternoon Session 1pm GMT
Chris Landman 3-1 David Kirwan (J) (180s)
Lorraine Winstanley 2-0 Veronika Ihasz
Kai Fan Leung 3-1 Thomas Junghans
Darren Johnson 2-3 Dennie Olde Kalter
Evening Session 7pm GMT
Danny Lauby 1-3 Jarno Bottenberg
Aileen de Graaf 2-0 Nicole Regnaud (J)
Andy Baetens 2-3 Gary Stone (180s)
Wesley Plaisier 2-3 James Richardson
Chris Landman 3-1 David Kirwan (J) (180s)
Lorraine Winstanley 2-0 Veronika Ihasz
Kai Fan Leung 3-1 Thomas Junghans
Darren Johnson 2-3 Dennie Olde Kalter
Evening Session 7pm GMT
Danny Lauby 1-3 Jarno Bottenberg
Aileen de Graaf 2-0 Nicole Regnaud (J)
Andy Baetens 2-3 Gary Stone (180s)
Wesley Plaisier 2-3 James Richardson
- The Thorn
- Posts: 86026
- Joined: Wed Jul 13, 2016 5:36 pm
- Contact:
Re: 2023 WDF World Championship - Comp
Wednesday December 6 Round 2/3
Afternoon Session 1pm GMT
Chris Landman 3-1 David Kirwan (J) (180s)
Lorraine Winstanley 1-2 Veronika Ihasz
Kai Fan Leung 2-3 Thomas Junghans
Darren Johnson 1-3 Dennie Olde Kalter
Evening Session 7pm GMT
Danny Lauby 1-3 Jarno Bottenberg
Aileen de Graaf 2-1 Nicole Regnaud (J)
Andy Baetens 3-1 Gary Stone
Wesley Plaisier 3-2 James Richardson (180s)
Afternoon Session 1pm GMT
Chris Landman 3-1 David Kirwan (J) (180s)
Lorraine Winstanley 1-2 Veronika Ihasz
Kai Fan Leung 2-3 Thomas Junghans
Darren Johnson 1-3 Dennie Olde Kalter
Evening Session 7pm GMT
Danny Lauby 1-3 Jarno Bottenberg
Aileen de Graaf 2-1 Nicole Regnaud (J)
Andy Baetens 3-1 Gary Stone
Wesley Plaisier 3-2 James Richardson (180s)
WDF4LIFE
If you want to shine like the sun, first you have to burn like it
If you want to shine like the sun, first you have to burn like it
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest