The Darts Forum - Darts Chat

{darts forum}

{Darts chat}

It is currently Thu Jul 19, 2018 11:39 pm



Reply to topic  [ 16 posts ] 
 World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau 
Author Message
Online
Site Admin
User avatar

Joined: Thu May 05, 2011 10:24 am
Posts: 72221
Image

http://www.reddragondarts.com/sec/5178/Team-Winmau/

Here goes and you're playing for a shiny set of darts from the above link donated by our superb sponsors Winmau.

Kicks off nice and easy with the first round, best of nineteen but has to be won by two clear legs unless it goes to sudden death. If you think a match will go to extra time just predict the winner to win 10-9*, if he wins you get the correct score.

One joker and highest average for each session, quarter finalists for twenty each and runner up for thirty.

Away we go......................

Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-6 James Wilson
Dave Chisnall 10-8* Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-5 Jeffrey de Zwaan AJ
Michael Smith 10-7 Jonny Clayton

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-5 Steve Lennon
Ian White 10-7 Max Hopp
Gerwyn Price 5-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-6 Steve West JA

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-6 Steve Beaton
Gary Anderson 10-4 Stephen Bunting JA
Rob Cross 10-7 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-7 Kyle Anderson

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 8-10* John Henderson
Simon Whitlock 10-7 Richard North
James Wade 10-8 Jermaine Wattimena
Peter Wright 10-8* Jelle Klaasen JA

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Chissy

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Price

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gando

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Wright

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Wade

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - White

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - MvG

_________________
When you actually feel anger over a place like this it's time to get a life


Mon Jul 09, 2018 4:16 pm
Profile Send private message WWW

Joined: Fri Jan 08, 2016 8:06 am
Posts: 950
Here goes...

Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-5 James Wilson
Dave Chisnall 9-10 * Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-3 Jeffrey de Zwaan AJ
Michael Smith 10-6 Jonny Clayton

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-7 Steve Lennon
Ian White 10-5 Max Hopp
Gerwyn Price 7-10 Joe Cullen J
Daryl Gurney 10-8 Steve West A

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-8 Steve Beaton
Gary Anderson 10-4 Stephen Bunting JA
Rob Cross 10-6 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-5 Kyle Anderson

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-8 John Henderson
Simon Whitlock 10-5 Richard North J
James Wade 10-6 Jermaine Wattimena A
Peter Wright 10-6 Jelle Klaasen

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Smith

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Gurney

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gando

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Wright

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Wade

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - Mensur

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - Cross


Tue Jul 10, 2018 1:57 am
Profile

Joined: Fri Jan 08, 2016 8:06 am
Posts: 950
Also Father, maybe change the 10 - 8* ones from the template to 10 - 9*?


Tue Jul 10, 2018 2:00 am
Profile
User avatar

Joined: Wed Dec 06, 2017 7:36 pm
Posts: 275
Location: North East
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-5 James Wilson
Dave Chisnall 10-6 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-4 Jeffrey de Zwaan A
Michael Smith 10-6 Jonny Clayton J

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-6 Steve Lennon J
Ian White 8-10 Max Hopp
Gerwyn Price 6-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 7-10 Steve West A

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-7 Steve Beaton J
Gary Anderson 10-7 Stephen Bunting A
Rob Cross 10-6 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-5 Kyle Anderson

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 7-10 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North JA
James Wade 7-10 Jermaine Wattimena
Peter Wright 7-10 Jelle Klaasen

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Smith

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - West

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Van Barneveld

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Klaasen

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Whitlock

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - Suljovic

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - Suljovic

_________________
Klaas From Klaasen


Tue Jul 10, 2018 3:42 pm
Profile Send private message
Online
Site Admin
User avatar

Joined: Thu May 05, 2011 10:24 am
Posts: 72221
Captain Hobo wrote:
Also Father, maybe change the 10 - 8* ones from the template to 10 - 9*?


Why? It's pretty clear what they mean but I'll accept either

_________________
When you actually feel anger over a place like this it's time to get a life


Tue Jul 10, 2018 4:03 pm
Profile Send private message WWW
User avatar

Joined: Wed Jul 13, 2016 5:36 pm
Posts: 6971
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-5 James Wilson
Dave Chisnall 6-10 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-4 Jeffrey de Zwaan JA
Michael Smith 10-7 Jonny Clayton

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-8 Steve Lennon
Ian White 6-10 Max Hopp A
Gerwyn Price 5-10 Joe Cullen J
Daryl Gurney 10-6 Steve West

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 6-10 Steve Beaton
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting A
Rob Cross 10-4 Mervyn King J
Raymond van Barneveld 9-10* Kyle Anderson

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 7-10 John Henderson
Simon Whitlock 10-5 Richard North J
James Wade 10-8 Jermaine Wattimena A
Peter Wright 10-7 Jelle Klaasen

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Smith

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Gurney

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gando

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Wright

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Wade

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - Hopp

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - Cross


Tue Jul 10, 2018 4:17 pm
Profile Send private message

Joined: Sun Oct 22, 2017 8:52 am
Posts: 1293
Location: The city of the 120 finish
Father Rout wrote:
Image

http://www.reddragondarts.com/sec/5178/Team-Winmau/

Here goes and you're playing for a shiny set of darts from the above link donated by our superb sponsors Winmau.

Kicks off nice and easy with the first round, best of nineteen but has to be won by two clear legs unless it goes to sudden death. If you think a match will go to extra time just predict the winner to win 10-9*, if he wins you get the correct score.

One joker and highest average for each session, quarter finalists for twenty each and runner up for thirty.

Away we go......................

Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-6 James Wilson
Dave Chisnall 10-8* Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-5 Jeffrey de Zwaan AJ
Michael Smith 10-7 Jonny Clayton

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-5 Steve Lennon
Ian White 10-7 Max Hopp
Gerwyn Price 5-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-6 Steve West JA

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-6 Steve Beaton
Gary Anderson 10-4 Stephen Bunting JA
Rob Cross 10-7 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-7 Kyle Anderson

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 8-10* John Henderson
Simon Whitlock 10-7 Richard North
James Wade 10-8 Jermaine Wattimena
Peter Wright 10-8* Jelle Klaasen JA

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Chissy

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Price

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gando

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Wright

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Wade

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - White

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - MvG

Lewis 10-4 Wilson
Chisnall 10-7 Brown
MvG 10-6 JdZ JA
Smith 10-9 Clayton

Webster 9-10 Lennon
White 10-8 Hopp
Price 10-9 Cullen
Gurney 10-9 West JA

Suljovic 10-6 Beaton
Gando 10-6 Bunting JA
Cross 10-5 King
RvB 10-5 Kando

Huybrechts 10-8 Hendo
Whitlock 10-6 North
Wade 10-6 Wattimena A
Wright 10-5 Klaasen J

QF MvG, Smith, Gurney, Gando, Wright, Wade, Suljovic, Cross
RU Cross


Last edited by thegentle on Tue Jul 17, 2018 3:48 am, edited 2 times in total.



Thu Jul 12, 2018 1:05 am
Profile Send private message
User avatar

Joined: Mon Apr 09, 2012 3:32 pm
Posts: 327
First Round
Adrian Lewis 10-6 James Wilson
Dave Chisnall 10-8* Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-5 Jeffrey de Zwaan AJ
Michael Smith 10-7 Jonny Clayton

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-6 Steve Lennon
Ian White 10-7 Max Hopp J
Gerwyn Price 5-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 8-10 Steve West A

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-6 Steve Beaton
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting JA
Rob Cross 10-7 Mervyn King
Raymond van Barneveld 8-10 Kyle Anderson

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-7 John Henderson
Simon Whitlock 10-7 Richard North
James Wade 10-7 Jermaine Wattimena
Peter Wright 8-10 Jelle Klaasen JA

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Smith

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Cullen

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gando

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Kimmy

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Wade

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - White

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - Cross.


Last edited by bullseye on Sat Jul 14, 2018 7:10 pm, edited 1 time in total.



Thu Jul 12, 2018 6:10 am
Profile Send private message
Online
Site Admin
User avatar

Joined: Thu May 05, 2011 10:24 am
Posts: 72221
thegentle wrote:
Father Rout wrote:
Image

http://www.reddragondarts.com/sec/5178/Team-Winmau/

Here goes and you're playing for a shiny set of darts from the above link donated by our superb sponsors Winmau.

Kicks off nice and easy with the first round, best of nineteen but has to be won by two clear legs unless it goes to sudden death. If you think a match will go to extra time just predict the winner to win 10-9*, if he wins you get the correct score.

One joker and highest average for each session, quarter finalists for twenty each and runner up for thirty.

Away we go......................

Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-6 James Wilson
Dave Chisnall 10-8* Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-5 Jeffrey de Zwaan AJ
Michael Smith 10-7 Jonny Clayton

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-5 Steve Lennon
Ian White 10-7 Max Hopp
Gerwyn Price 5-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-6 Steve West JA

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-6 Steve Beaton
Gary Anderson 10-4 Stephen Bunting JA
Rob Cross 10-7 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-7 Kyle Anderson

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 8-10* John Henderson
Simon Whitlock 10-7 Richard North
James Wade 10-8 Jermaine Wattimena
Peter Wright 10-8* Jelle Klaasen JA

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Chissy

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Price

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gando

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Wright

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Wade

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - White

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - MvG

Lewis 10-4 Wilson
Chisnall 10-7 Brown
MvG 10-6 JdZ JA
Smith 10-9 Clayton

Webster 9-10 Lennon
White 10-8 Hopp
Price 10-9 Cullen
Gurney 10-9 West JA

Suljovic 10-6 Beaton
Gando 10-6 Bunting JA
Cross 10-5 King
RvB 10-5 Kando

Huybrechts 10-8 Hendo
Whitlock 10-6 North
Wade 10-6 Wattimena
Wright 10-5 Klaasen JA


You left out the quarter finalists and runner up mate

_________________
When you actually feel anger over a place like this it's time to get a life


Thu Jul 12, 2018 7:35 am
Profile Send private message WWW
User avatar

Joined: Sat Jan 13, 2018 3:09 pm
Posts: 1254
Location: Surrey
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-6 James Wilson
Dave Chisnall 10-7 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-4 Jeffrey de Zwaan AJ
Michael Smith 10-6 Jonny Clayton

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-5 Steve Lennon J
Ian White 10-7 Max Hop A
Gerwyn Price 10-7 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-6 Steve West

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-6 Steve Beaton
Gary Anderson 10-5 Stephen Bunting JA
Rob Cross 10-5 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-7 Kyle Anderson

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 9-10* John Henderson
Simon Whitlock 10-5 Richard North J
James Wade 10-7 Jermaine Wattimena A
Peter Wright 10-4 Jelle Klaasen

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Smith

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Gurney

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gando

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Wright

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Whitlock

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - Mensur

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - Cross


Mon Jul 16, 2018 2:42 pm
Profile Send private message
User avatar

Joined: Tue Jan 28, 2014 11:01 am
Posts: 6232
Location: East Yorkshire
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-6 James Wilson
Dave Chisnall 7-10 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-5 Jeffrey de Zwaan A J
Michael Smith 10-7 Jonny Clayton

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-6 Steve Lennon
Ian White 10-8 Max Hopp
Gerwyn Price 10-7 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-7 Steve West J A

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-7 Steve Beaton
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting J A
Rob Cross 10-7 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-7 Kyle Anderson

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-7 John Henderson
Simon Whitlock 10-5 Richard North
James Wade 10-6 Jermaine Wattimena
Peter Wright 10-7 Jelle Klaasen J A

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Smith

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Gurney

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gando

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Wright

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Wade

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - Suljovic

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - Cross

_________________
They're all here!


Mon Jul 16, 2018 9:36 pm
Profile Send private message
User avatar

Joined: Mon Jan 27, 2014 5:18 pm
Posts: 5218
Location: Rural Wiltshire
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-4James Wilson
Dave Chisnall 10-6 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-4 Jeffrey de Zwaan AJ
Michael Smith 10-3Jonny Clayton

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-8 Steve Lennon J
Ian White 10-7 Max Hop
Gerwyn Price 8-10Joe Cullen
Daryl Gurney 10-6 Steve West A

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-7 Steve Beaton
Gary Anderson 10-5 Stephen Bunting JA
Rob Cross 9-10 Mervyn King
Raymond van Barneveld 8-10 Kyle Anderson

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-6 John Henderson
Simon Whitlock 10-8 Richard North
James Wade 10-6 Jermaine Wattimena A
Peter Wright 10-2Jelle Klaasen J

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Smith

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Gurney

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gando

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Wright

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Wade

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - Mensur

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF -King

RU - Mensur


Tue Jul 17, 2018 11:11 am
Profile Send private message
Online
Site Admin
User avatar

Joined: Thu May 05, 2011 10:24 am
Posts: 72221
Tick tock.........

_________________
When you actually feel anger over a place like this it's time to get a life


Tue Jul 17, 2018 4:01 pm
Profile Send private message WWW
User avatar

Joined: Tue Nov 07, 2017 8:45 pm
Posts: 219
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-5 James Wilson
Dave Chisnall 6-10 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-6 Jeffrey de Zwaan AJ
Michael Smith 10-9 Jonny Clayton

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-5 Steve Lennon
Ian White 8-10 Max Hop
Gerwyn Price 10-7 Joe Cullen A
Daryl Gurney 10-6 Steve West J

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-6 Steve Beaton J
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting
Rob Cross 10-6 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-6 Kyle Anderson A

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-8 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North
James Wade 10-6 Jermaine Wattimena A
Peter Wright 10-6 Jelle Klaasen J

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - Lewis

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Smith

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Gurney

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gary

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Wright

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Wade

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - Mensur

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - Wade

_________________
Je suis JC


Tue Jul 17, 2018 6:51 pm
Profile Send private message

Joined: Thu Jan 18, 2018 8:04 pm
Posts: 123
First Round
Adrian Lewis 10-4 James Wilson
Dave Chisnall 8-10 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-3 Jeffrey de Zwaan AJ
Michael Smith 10-5 Jonny Clayton

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 7-10 Steve Lennon
Ian White 10-5 Max Hopp
Gerwyn Price 7-10 Joe Cullen J
Daryl Gurney 10-6 Steve West A

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-8 Steve Beaton
Gary Anderson 10-4 Stephen Bunting JA
Rob Cross 10-6 Mervyn King
Raymond van Barneveld 7-10 Kyle Anderson

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-8 John Henderson
Simon Whitlock 10-5 Richard North J
James Wade 10-6 Jermaine Wattimena A
Peter Wright 10-5 Jelle Klaasen

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Smith

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Gurney

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gando

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Wright

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Wade

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - Mensur

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - Wade


Wed Jul 18, 2018 4:21 pm
Profile Send private message
User avatar

Joined: Thu May 05, 2011 7:40 pm
Posts: 745
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-6 James Wilson
Dave Chisnall 10-7 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-5 Jeffrey de Zwaan J
Michael Smith 10-7 Jonny Clayton A

Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-5 Steve Lennon
Ian White 10-7 Max Hopp
Gerwyn Price 10-6 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-6 Steve West JA

Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-6 Steve Beaton
Gary Anderson 10-5 Stephen Bunting J
Rob Cross 10-6 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-7 Kyle Anderson A

Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-7 John Henderson
Simon Whitlock 10-7 Richard North
James Wade 10-7 Jermaine Wattimena
Peter Wright 10-7 Jelle Klaasen JA

Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson

QF - MvG

(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton

QF - Smith

(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen

QF - Gurney

(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson

QF - Gando

(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson

QF - Wright

(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena

QF - Wade

(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp

QF - Sully

(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon

QF - Cross

RU - Gando

_________________
PDCPower The Mong Slayer General


Wed Jul 18, 2018 7:03 pm
Profile Send private message
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 16 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by STSoftware.