2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
- cannibal
- Posts: 7159
- Joined: Mon Jan 25, 2016 12:41 am
- Location: Tipping cows in fields Elysian
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Friday December 13 (1900 GMT)
Jelle Klaasen 3-0 Kevin Burness (First Round)
Kim Huybrechts 3-0 Geert Nentjes (First Round)
Luke Humphries 2-3 Devon Petersen (First Round)
Michael van Gerwen 3-0 Jelle Klaasen (Second Round) J H
Michael van Gerwen 3-0 Kevin Burness (Second Round) J H
Saturday December 14 Afternoon Session (1230 GMT)
Darius Labanauskas 3-1 Matthew Edgar (First Round) J
Ryan Meikle 3-1 Yuki Yamada (First Round)
Luke Woodhouse 2-3 Paul Lim (First Round)
Jermaine Wattimena 3-0 Luke Humphries (Second Round) H
Jermaine Wattimena 3-1 Devon Petersen (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Mark McGeeney 3-1 Matt Campbell (First Round)
Jamie Hughes 3-1 Zoran Lerchbacher (First Round)
Raymond van Barneveld 3-0 Darin Young (First Round)
Rob Cross 3-1 Kim Huybrechts (Second Round) J H
Rob Cross 3-0 Geert Nentjes (Second Round) J H
Sunday December 15 Afternoon Session (1230 GMT)
Kyle Anderson 3-1 Xiaochen Zong (First Round)
Ross Smith 3-1 Ciaran Teehan (First Round)
Brendan Dolan 3-0 Nitin Kumar (First Round) J
Ian White 3-1 Darius Labanauskas (Second Round) H
Ian White 3-0 Matt Edgar (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Arron Monk 3-2 Jose Justicia (First Round)
Andy Boulton 3-1 Danny Baggish (First Round)
James Richardson 3-1 Mikuru Suzuki (First Round)
Michael Smith 3-0 Luke Woodhouse (Second Round) J H
Michael Smith 3-1 Paul Lim (Second Round) J H
Monday December 16 (1900 GMT)
Steve Lennon 2-3 Callan Rydz (First Round)
William O’Connor 3-1 Marko Kantele (First Round)
Vincent van der Voort 3-1 Keane Barry (First Round)
Gary Anderson 3-1 Brendan Dolan (Second Round) J H
Gary Anderson 3-0 Nitin Kumar (Second Round) J H
Tuesday December 17 Afternoon Session (1230 GMT)
Ryan Searle 3-0 Robbie King (First Round) J
Cristo Reyes 3-1 Lourence Ilagan (First Round)
Rowby-John Rodriguez 2-3 Noel Malicdem (First Round)
Krzysztof Ratajski 3-1 Jamie Hughes (Second Round) H
Krzysztof Ratajski 3-0 Zoran Lerchbacher (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Ritchie Edhouse 2-3 Boris Koltsov (First Round)
Jose De Sousa 3-1 Damon Heta (First Round)
Ted Evetts 3-0 Fallon Sherrock (First Round) J
Jeffrey de Zwaan 2-3 Raymond Van Barneveld (Second Round) H
Jeffrey de Zwaan 3-0 Darin Young (Second Round) H
Wednesday December 18 Afternoon Session (1230 GMT)
Ron Meulenkamp 3-1 Ben Robb (First Round)
Mickey Mansell 1-3 Seigo Asada (First Round)
Harry Ward 2-3 Madars Razma (First Round) H
Stephen Bunting 3-1 Aaron Monk (Second Round) J
Stephen Bunting 3-1 Jose Justicia (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
James Wilson 2-3 Nico Kurz (First Round)
Josh Payne 3-1 Diogo Portela (First Round)
Gabriel Clemens 3-0 Benito van de Pas (First Round)
James Wade 3-1 Ritchie Edhouse (Second Round) J H
James Wade 3-1 Boris Koltsov (Second Round) J H
Thursday December 19 Afternoon Session (1230 GMT)
Justin Shite 3-1 Benjamin Pratnemer (First Round)
Ryan Joyce 3-2 Jan Dekker (First Round)
John Henderson 3-1 James Richardson (Second Round) J
John Henderson 3-0 Mikuru Suzuki (Second Round) J
Steve Beaton 3-2 Kyle Anderson (Second Round) H
Steve Beaton 3-0 Xiaochen Zong (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Chris Dobey 3-2 Ron Meulenkamp (Second Round)
Chris Dobey 3-1 Ben Robb (Second Round)
Danny Noppert 3-1 Steve Lennon (Second Round)
Danny Noppert 3-1 Callan Rydz (Second Round)
Dave Chisnall 3-1 Vincent Van der Voort (Second Round)
Dave Chisnall 3-0 Keane Barry (Second Round)
Gerwyn Price 3-1 William O’Connor (Second Round) J H
Gerwyn Price 3-0 Marko Kantele (Second Round) J H
Friday December 20 Afternoon Session (1230 GMT)
Darren Webster 3-1 Ryan Meikle (Second Round)
Darren Webster 3-1 Yuki Yamada (Second Round)
Mervyn King 3-2 Ross Smith (Second Round) J
Mervyn King 3-0 Ciaran Teehan (Second Round) J
Jonny Clayton 2-3 Ryan Joyce (Second Round)
Jonny Clayton 3-2 Jan Dekker (Second Round)
Ricky Evans 3-2 Mark McGeeney (Second Round) H
Ricky Evans 3-0 Matt Campbell (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Nathan Aspinall 3-1 Andy Boulton (Second Round)
Nathan Aspinall 3-1 Danny Baggish (Second Round)
Joe Cullen 3-1 James Wilson (Second Round)
Joe Cullen 3-1 Nico Kurz (Second Round)
Max Hopp 1-3 Gabriel Clemens (Second Round)
Max Hopp 3-1 Benito Van de Pas (Second Round)
Peter Wright 3-1 Rowby John-Rodriguez (Second Round) J H
Peter Wright 3-1 Noel Malicdem (Second Round) J H
Saturday December 21 Afternoon Session (1230 GMT)
Keegan Brown 3-0 Micky Mansell (Second Round)
Keegan Brown 3-2 Seigo Asada (Second Round)
Simon Whitlock 3-0 Harry Ward (Second Round) H
Simon Whitlock 3-1 Madars Razma (Second Round) H
Steve West 2-3 Ryan Searle (Second Round)
Steve West 3-1 Robbie King (Second Round)
Adrian Lewis 3-2 Cristo Reyes (Second Round) J
Adrian Lewis 3-2 Lourance Ilagan (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
Daryl Gurney 3-1 Justin Shite (Second Round) J
Daryl Gurney 3-0 Benjamin Pratnemer (Second Round) J
Glen Durrant 2-3 Jose De Sousa (Second Round) H
Glen Durrant 3-1 Damon Heta (Second Round) H
Mensur Suljovic 3-1 Ted Evetts (Second Round)
Mensur Suljovic 3-0 Fallon Sherrock (Second Round)
Dimitri Van den Bergh 3-2 Josh Payne (Second Round)
Dimitri van den Bergh 3-1 Diogo Portela (Second Round)
Winner - Michael van Gerwen
Runner Up - Dave Chisnall
Pro Tour/World Qualifiers In Round 3 - 5
[/quote]
Jelle Klaasen 3-0 Kevin Burness (First Round)
Kim Huybrechts 3-0 Geert Nentjes (First Round)
Luke Humphries 2-3 Devon Petersen (First Round)
Michael van Gerwen 3-0 Jelle Klaasen (Second Round) J H
Michael van Gerwen 3-0 Kevin Burness (Second Round) J H
Saturday December 14 Afternoon Session (1230 GMT)
Darius Labanauskas 3-1 Matthew Edgar (First Round) J
Ryan Meikle 3-1 Yuki Yamada (First Round)
Luke Woodhouse 2-3 Paul Lim (First Round)
Jermaine Wattimena 3-0 Luke Humphries (Second Round) H
Jermaine Wattimena 3-1 Devon Petersen (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Mark McGeeney 3-1 Matt Campbell (First Round)
Jamie Hughes 3-1 Zoran Lerchbacher (First Round)
Raymond van Barneveld 3-0 Darin Young (First Round)
Rob Cross 3-1 Kim Huybrechts (Second Round) J H
Rob Cross 3-0 Geert Nentjes (Second Round) J H
Sunday December 15 Afternoon Session (1230 GMT)
Kyle Anderson 3-1 Xiaochen Zong (First Round)
Ross Smith 3-1 Ciaran Teehan (First Round)
Brendan Dolan 3-0 Nitin Kumar (First Round) J
Ian White 3-1 Darius Labanauskas (Second Round) H
Ian White 3-0 Matt Edgar (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Arron Monk 3-2 Jose Justicia (First Round)
Andy Boulton 3-1 Danny Baggish (First Round)
James Richardson 3-1 Mikuru Suzuki (First Round)
Michael Smith 3-0 Luke Woodhouse (Second Round) J H
Michael Smith 3-1 Paul Lim (Second Round) J H
Monday December 16 (1900 GMT)
Steve Lennon 2-3 Callan Rydz (First Round)
William O’Connor 3-1 Marko Kantele (First Round)
Vincent van der Voort 3-1 Keane Barry (First Round)
Gary Anderson 3-1 Brendan Dolan (Second Round) J H
Gary Anderson 3-0 Nitin Kumar (Second Round) J H
Tuesday December 17 Afternoon Session (1230 GMT)
Ryan Searle 3-0 Robbie King (First Round) J
Cristo Reyes 3-1 Lourence Ilagan (First Round)
Rowby-John Rodriguez 2-3 Noel Malicdem (First Round)
Krzysztof Ratajski 3-1 Jamie Hughes (Second Round) H
Krzysztof Ratajski 3-0 Zoran Lerchbacher (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Ritchie Edhouse 2-3 Boris Koltsov (First Round)
Jose De Sousa 3-1 Damon Heta (First Round)
Ted Evetts 3-0 Fallon Sherrock (First Round) J
Jeffrey de Zwaan 2-3 Raymond Van Barneveld (Second Round) H
Jeffrey de Zwaan 3-0 Darin Young (Second Round) H
Wednesday December 18 Afternoon Session (1230 GMT)
Ron Meulenkamp 3-1 Ben Robb (First Round)
Mickey Mansell 1-3 Seigo Asada (First Round)
Harry Ward 2-3 Madars Razma (First Round) H
Stephen Bunting 3-1 Aaron Monk (Second Round) J
Stephen Bunting 3-1 Jose Justicia (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
James Wilson 2-3 Nico Kurz (First Round)
Josh Payne 3-1 Diogo Portela (First Round)
Gabriel Clemens 3-0 Benito van de Pas (First Round)
James Wade 3-1 Ritchie Edhouse (Second Round) J H
James Wade 3-1 Boris Koltsov (Second Round) J H
Thursday December 19 Afternoon Session (1230 GMT)
Justin Shite 3-1 Benjamin Pratnemer (First Round)
Ryan Joyce 3-2 Jan Dekker (First Round)
John Henderson 3-1 James Richardson (Second Round) J
John Henderson 3-0 Mikuru Suzuki (Second Round) J
Steve Beaton 3-2 Kyle Anderson (Second Round) H
Steve Beaton 3-0 Xiaochen Zong (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Chris Dobey 3-2 Ron Meulenkamp (Second Round)
Chris Dobey 3-1 Ben Robb (Second Round)
Danny Noppert 3-1 Steve Lennon (Second Round)
Danny Noppert 3-1 Callan Rydz (Second Round)
Dave Chisnall 3-1 Vincent Van der Voort (Second Round)
Dave Chisnall 3-0 Keane Barry (Second Round)
Gerwyn Price 3-1 William O’Connor (Second Round) J H
Gerwyn Price 3-0 Marko Kantele (Second Round) J H
Friday December 20 Afternoon Session (1230 GMT)
Darren Webster 3-1 Ryan Meikle (Second Round)
Darren Webster 3-1 Yuki Yamada (Second Round)
Mervyn King 3-2 Ross Smith (Second Round) J
Mervyn King 3-0 Ciaran Teehan (Second Round) J
Jonny Clayton 2-3 Ryan Joyce (Second Round)
Jonny Clayton 3-2 Jan Dekker (Second Round)
Ricky Evans 3-2 Mark McGeeney (Second Round) H
Ricky Evans 3-0 Matt Campbell (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Nathan Aspinall 3-1 Andy Boulton (Second Round)
Nathan Aspinall 3-1 Danny Baggish (Second Round)
Joe Cullen 3-1 James Wilson (Second Round)
Joe Cullen 3-1 Nico Kurz (Second Round)
Max Hopp 1-3 Gabriel Clemens (Second Round)
Max Hopp 3-1 Benito Van de Pas (Second Round)
Peter Wright 3-1 Rowby John-Rodriguez (Second Round) J H
Peter Wright 3-1 Noel Malicdem (Second Round) J H
Saturday December 21 Afternoon Session (1230 GMT)
Keegan Brown 3-0 Micky Mansell (Second Round)
Keegan Brown 3-2 Seigo Asada (Second Round)
Simon Whitlock 3-0 Harry Ward (Second Round) H
Simon Whitlock 3-1 Madars Razma (Second Round) H
Steve West 2-3 Ryan Searle (Second Round)
Steve West 3-1 Robbie King (Second Round)
Adrian Lewis 3-2 Cristo Reyes (Second Round) J
Adrian Lewis 3-2 Lourance Ilagan (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
Daryl Gurney 3-1 Justin Shite (Second Round) J
Daryl Gurney 3-0 Benjamin Pratnemer (Second Round) J
Glen Durrant 2-3 Jose De Sousa (Second Round) H
Glen Durrant 3-1 Damon Heta (Second Round) H
Mensur Suljovic 3-1 Ted Evetts (Second Round)
Mensur Suljovic 3-0 Fallon Sherrock (Second Round)
Dimitri Van den Bergh 3-2 Josh Payne (Second Round)
Dimitri van den Bergh 3-1 Diogo Portela (Second Round)
Winner - Michael van Gerwen
Runner Up - Dave Chisnall
Pro Tour/World Qualifiers In Round 3 - 5
[/quote]
We Do Not Desire Tributes.
We Desire Information.
We Seek The Worm Drink Who Has Lately Betrayed His Nation
We Desire Information.
We Seek The Worm Drink Who Has Lately Betrayed His Nation
- Rogg
- Posts: 64490
- Joined: Mon Feb 02, 2015 11:33 pm
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Friday December 13 (1900 GMT)
Jelle Klaasen 1-3 Kevin Burness (First Round)
Kim Huybrechts 3-2 Geert Nentjes (First Round) H
Luke Humphries 2-3 Devon Petersen (First Round)
Michael van Gerwen 3-1 Jelle Klaasen (Second Round) J
Michael van Gerwen 3-1 Kevin Burness (Second Round) J
Saturday December 14 Afternoon Session (1230 GMT)
Darius Labanauskas 3-1 Matthew Edgar (First Round)
Ryan Meikle 3-0 Yuki Yamada (First Round) J
Luke Woodhouse 3-1 Paul Lim (First Round)
Jermaine Wattimena 3-2 Luke Humphries (Second Round) H
Jermaine Wattimena 3-1 Devon Petersen (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Mark McGeeney 3-1 Matt Campbell (First Round)
Jamie Hughes 3-1 Zoran Lerchbacher (First Round)
Raymond van Barneveld 3-1 Darin Young (First Round) H
Rob Cross 3-0 Kim Huybrechts (Second Round) J
Rob Cross 3-0 Geert Nentjes (Second Round) J
Sunday December 15 Afternoon Session (1230 GMT)
Kyle Anderson 3-0 Xiaochen Zong (First Round)
Ross Smith 3-1 Ciaran Teehan (First Round)
Brendan Dolan 3-0 Nitin Kumar (First Round) J
Ian White 3-1 Darius Labanauskas (Second Round) H
Ian White 3-0 Matt Edgar (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Arron Monk 3-2 Jose Justicia (First Round)
Andy Boulton 3-1 Danny Baggish (First Round)
James Richardson 3-0 Mikuru Suzuki (First Round) J
Michael Smith 3-0 Luke Woodhouse (Second Round) H
Michael Smith 3-1 Paul Lim (Second Round) H
Monday December 16 (1900 GMT)
Steve Lennon 1-3 Callan Rydz (First Round)
William O’Connor 3-1 Marko Kantele (First Round) H
Vincent van der Voort 3-1 Keane Barry (First Round)
Gary Anderson 3-1 Brendan Dolan (Second Round) J
Gary Anderson 3-0 Nitin Kumar (Second Round) J
Tuesday December 17 Afternoon Session (1230 GMT)
Ryan Searle 3-1 Robbie King (First Round) J
Cristo Reyes 3-2 Lourence Ilagan (First Round)
Rowby-John Rodriguez 2-3 Noel Malicdem (First Round)
Krzysztof Ratajski 1-3 Jamie Hughes (Second Round) H
Krzysztof Ratajski 3-1 Zoran Lerchbacher (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Ritchie Edhouse 3-1 Boris Koltsov (First Round)
Jose De Sousa 3-1 Damon Heta (First Round) H
Ted Evetts 3-0 Fallon Sherrock (First Round) J
Jeffrey de Zwaan 1-3 Raymond Van Barneveld (Second Round)
Jeffrey de Zwaan 3-2 Darin Young (Second Round)
Wednesday December 18 Afternoon Session (1230 GMT)
Ron Meulenkamp 3-1 Ben Robb (First Round)
Mickey Mansell 3-2 Seigo Asada (First Round) H
Harry Ward 1-3 Madars Razma (First Round)
Stephen Bunting 3-1 Aaron Monk (Second Round) J
Stephen Bunting 3-1 Jose Justicia (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
James Wilson 3-0 Nico Kurz (First Round)
Josh Payne 3-2 Diogo Portela (First Round) H
Gabriel Clemens 3-0 Benito van de Pas (First Round)
James Wade 3-0 Ritchie Edhouse (Second Round) J
James Wade 3-0 Boris Koltsov (Second Round) J
Thursday December 19 Afternoon Session (1230 GMT)
Justin Shite 3-1 Benjamin Pratnemer (First Round)
Ryan Joyce 3-1 Jan Dekker (First Round) H
John Henderson 3-1 James Richardson (Second Round)
John Henderson 3-0 Mikuru Suzuki (Second Round)
Steve Beaton 3-1 Kyle Anderson (Second Round) J
Steve Beaton 3-0 Xiaochen Zong (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
Chris Dobey 3-1 Ron Meulenkamp (Second Round) J
Chris Dobey 3-1 Ben Robb (Second Round) J
Danny Noppert 3-1 Steve Lennon (Second Round)
Danny Noppert 3-2 Callan Rydz (Second Round)
Dave Chisnall 2-3 Vincent Van der Voort (Second Round) H
Dave Chisnall 3-1 Keane Barry (Second Round) H
Gerwyn Price 3-2 William O’Connor (Second Round)
Gerwyn Price 3-1 Marko Kantele (Second Round)
Friday December 20 Afternoon Session (1230 GMT)
Darren Webster 3-1 Ryan Meikle (Second Round) J
Darren Webster 3-0 Yuki Yamada (Second Round) J
Mervyn King 3-1 Ross Smith (Second Round)
Mervyn King 3-0 Ciaran Teehan (Second Round)
Jonny Clayton 2-3 Ryan Joyce (Second Round) H
Jonny Clayton 2-3 Jan Dekker (Second Round) H
Ricky Evans 2-3 Mark McGeeney (Second Round)
Ricky Evans 3-1 Matt Campbell (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Nathan Aspinall 2-3 Andy Boulton (Second Round) J
Nathan Aspinall 3-1 Danny Baggish (Second Round) J
Joe Cullen 1-3 James Wilson (Second Round)
Joe Cullen 3-1 Nico Kurz (Second Round)
Max Hopp 0-3 Gabriel Clemens (Second Round)
Max Hopp 3-1 Benito Van de Pas (Second Round)
Peter Wright 3-1 Rowby John-Rodriguez (Second Round) H
Peter Wright 2-3 Noel Malicdem (Second Round) H
Saturday December 21 Afternoon Session (1230 GMT)
Keegan Brown 3-1 Micky Mansell (Second Round) H
Keegan Brown 3-2 Seigo Asada (Second Round) H
Simon Whitlock 3-0 Harry Ward (Second Round)
Simon Whitlock 3-1 Madars Razma (Second Round)
Steve West 3-1 Ryan Searle (Second Round)
Steve West 3-1 Robbie King (Second Round)
Adrian Lewis 3-0 Cristo Reyes (Second Round) J
Adrian Lewis 3-0 Lourance Ilagan (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
Daryl Gurney 2-3 Justin Shite (Second Round)
Daryl Gurney 3-0 Benjamin Pratnemer (Second Round)
Glen Durrant 3-1 Jose De Sousa (Second Round) H
Glen Durrant 3-0 Damon Heta (Second Round) H
Mensur Suljovic 3-1 Ted Evetts (Second Round) J
Mensur Suljovic 3-0 Fallon Sherrock (Second Round) J
Dimitri Van den Bergh 3-2 Josh Payne (Second Round)
Dimitri van den Bergh 3-2 Diogo Portela (Second Round)
Winner - Glen Durrant
Runner Up - Gary Anderson
Pro Tour/World Qualifiers In Round 3 - 11
Jelle Klaasen 1-3 Kevin Burness (First Round)
Kim Huybrechts 3-2 Geert Nentjes (First Round) H
Luke Humphries 2-3 Devon Petersen (First Round)
Michael van Gerwen 3-1 Jelle Klaasen (Second Round) J
Michael van Gerwen 3-1 Kevin Burness (Second Round) J
Saturday December 14 Afternoon Session (1230 GMT)
Darius Labanauskas 3-1 Matthew Edgar (First Round)
Ryan Meikle 3-0 Yuki Yamada (First Round) J
Luke Woodhouse 3-1 Paul Lim (First Round)
Jermaine Wattimena 3-2 Luke Humphries (Second Round) H
Jermaine Wattimena 3-1 Devon Petersen (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Mark McGeeney 3-1 Matt Campbell (First Round)
Jamie Hughes 3-1 Zoran Lerchbacher (First Round)
Raymond van Barneveld 3-1 Darin Young (First Round) H
Rob Cross 3-0 Kim Huybrechts (Second Round) J
Rob Cross 3-0 Geert Nentjes (Second Round) J
Sunday December 15 Afternoon Session (1230 GMT)
Kyle Anderson 3-0 Xiaochen Zong (First Round)
Ross Smith 3-1 Ciaran Teehan (First Round)
Brendan Dolan 3-0 Nitin Kumar (First Round) J
Ian White 3-1 Darius Labanauskas (Second Round) H
Ian White 3-0 Matt Edgar (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Arron Monk 3-2 Jose Justicia (First Round)
Andy Boulton 3-1 Danny Baggish (First Round)
James Richardson 3-0 Mikuru Suzuki (First Round) J
Michael Smith 3-0 Luke Woodhouse (Second Round) H
Michael Smith 3-1 Paul Lim (Second Round) H
Monday December 16 (1900 GMT)
Steve Lennon 1-3 Callan Rydz (First Round)
William O’Connor 3-1 Marko Kantele (First Round) H
Vincent van der Voort 3-1 Keane Barry (First Round)
Gary Anderson 3-1 Brendan Dolan (Second Round) J
Gary Anderson 3-0 Nitin Kumar (Second Round) J
Tuesday December 17 Afternoon Session (1230 GMT)
Ryan Searle 3-1 Robbie King (First Round) J
Cristo Reyes 3-2 Lourence Ilagan (First Round)
Rowby-John Rodriguez 2-3 Noel Malicdem (First Round)
Krzysztof Ratajski 1-3 Jamie Hughes (Second Round) H
Krzysztof Ratajski 3-1 Zoran Lerchbacher (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Ritchie Edhouse 3-1 Boris Koltsov (First Round)
Jose De Sousa 3-1 Damon Heta (First Round) H
Ted Evetts 3-0 Fallon Sherrock (First Round) J
Jeffrey de Zwaan 1-3 Raymond Van Barneveld (Second Round)
Jeffrey de Zwaan 3-2 Darin Young (Second Round)
Wednesday December 18 Afternoon Session (1230 GMT)
Ron Meulenkamp 3-1 Ben Robb (First Round)
Mickey Mansell 3-2 Seigo Asada (First Round) H
Harry Ward 1-3 Madars Razma (First Round)
Stephen Bunting 3-1 Aaron Monk (Second Round) J
Stephen Bunting 3-1 Jose Justicia (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
James Wilson 3-0 Nico Kurz (First Round)
Josh Payne 3-2 Diogo Portela (First Round) H
Gabriel Clemens 3-0 Benito van de Pas (First Round)
James Wade 3-0 Ritchie Edhouse (Second Round) J
James Wade 3-0 Boris Koltsov (Second Round) J
Thursday December 19 Afternoon Session (1230 GMT)
Justin Shite 3-1 Benjamin Pratnemer (First Round)
Ryan Joyce 3-1 Jan Dekker (First Round) H
John Henderson 3-1 James Richardson (Second Round)
John Henderson 3-0 Mikuru Suzuki (Second Round)
Steve Beaton 3-1 Kyle Anderson (Second Round) J
Steve Beaton 3-0 Xiaochen Zong (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
Chris Dobey 3-1 Ron Meulenkamp (Second Round) J
Chris Dobey 3-1 Ben Robb (Second Round) J
Danny Noppert 3-1 Steve Lennon (Second Round)
Danny Noppert 3-2 Callan Rydz (Second Round)
Dave Chisnall 2-3 Vincent Van der Voort (Second Round) H
Dave Chisnall 3-1 Keane Barry (Second Round) H
Gerwyn Price 3-2 William O’Connor (Second Round)
Gerwyn Price 3-1 Marko Kantele (Second Round)
Friday December 20 Afternoon Session (1230 GMT)
Darren Webster 3-1 Ryan Meikle (Second Round) J
Darren Webster 3-0 Yuki Yamada (Second Round) J
Mervyn King 3-1 Ross Smith (Second Round)
Mervyn King 3-0 Ciaran Teehan (Second Round)
Jonny Clayton 2-3 Ryan Joyce (Second Round) H
Jonny Clayton 2-3 Jan Dekker (Second Round) H
Ricky Evans 2-3 Mark McGeeney (Second Round)
Ricky Evans 3-1 Matt Campbell (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Nathan Aspinall 2-3 Andy Boulton (Second Round) J
Nathan Aspinall 3-1 Danny Baggish (Second Round) J
Joe Cullen 1-3 James Wilson (Second Round)
Joe Cullen 3-1 Nico Kurz (Second Round)
Max Hopp 0-3 Gabriel Clemens (Second Round)
Max Hopp 3-1 Benito Van de Pas (Second Round)
Peter Wright 3-1 Rowby John-Rodriguez (Second Round) H
Peter Wright 2-3 Noel Malicdem (Second Round) H
Saturday December 21 Afternoon Session (1230 GMT)
Keegan Brown 3-1 Micky Mansell (Second Round) H
Keegan Brown 3-2 Seigo Asada (Second Round) H
Simon Whitlock 3-0 Harry Ward (Second Round)
Simon Whitlock 3-1 Madars Razma (Second Round)
Steve West 3-1 Ryan Searle (Second Round)
Steve West 3-1 Robbie King (Second Round)
Adrian Lewis 3-0 Cristo Reyes (Second Round) J
Adrian Lewis 3-0 Lourance Ilagan (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
Daryl Gurney 2-3 Justin Shite (Second Round)
Daryl Gurney 3-0 Benjamin Pratnemer (Second Round)
Glen Durrant 3-1 Jose De Sousa (Second Round) H
Glen Durrant 3-0 Damon Heta (Second Round) H
Mensur Suljovic 3-1 Ted Evetts (Second Round) J
Mensur Suljovic 3-0 Fallon Sherrock (Second Round) J
Dimitri Van den Bergh 3-2 Josh Payne (Second Round)
Dimitri van den Bergh 3-2 Diogo Portela (Second Round)
Winner - Glen Durrant
Runner Up - Gary Anderson
Pro Tour/World Qualifiers In Round 3 - 11
not a girl
-
- Posts: 103
- Joined: Tue Nov 06, 2018 9:36 am
- Location: Not quite sure I think it used to be called England
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Friday December 13 (1900 GMT)
Jelle Klaasen 3-1 Kevin Burness (First Round)
Kim Huybrechts 3-1 Geert Nentjes (First Round)
Luke Humphries 2-3 Devon Petersen (First Round)
Michael van Gerwen 3-1 Jelle Klaasen (Second Round) J H
Michael van Gerwen 3-0 Kevin Burness (Second Round) J H
Saturday December 14 Afternoon Session (1230 GMT)
Darius Labanauskas 2-3 Matthew Edgar (First Round) J
Ryan Meikle 3-0 Yuki Yamada (First Round)
Luke Woodhouse 2-3 Paul Lim (First Round)
Jermaine Wattimena 2-3 Luke Humphries (Second Round) H
Jermaine Wattimena 2-3 Devon Petersen (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Mark McGeeney 3-1 Matt Campbell (First Round)
Jamie Hughes 3-1 Zoran Lerchbacher (First Round) J
Raymond van Barneveld 3-0 Darin Young (First Round)
Rob Cross 3-2 Kim Huybrechts (Second Round) H
Rob Cross 3-0 Geert Nentjes (Second Round) H
Sunday December 15 Afternoon Session (1230 GMT)
Kyle Anderson 3-0 Xiaochen Zong (First Round) J
Ross Smith 3-1 Ciaran Teehan (First Round)
Brendan Dolan 3-0 Nitin Kumar (First Round)
Ian White 3-0 Darius Labanauskas (Second Round) H
Ian White 3-1 Matt Edgar (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Arron Monk 3-1 Jose Justicia (First Round)
Andy Boulton 3-0 Danny Baggish (First Round)
James Richardson 3-0 Mikuru Suzuki (First Round) J
Michael Smith 3-1 Luke Woodhouse (Second Round) H
Michael Smith 3-1 Paul Lim (Second Round) H
Monday December 16 (1900 GMT)
Steve Lennon 3-2 Callan Rydz (First Round)
William O’Connor 3-1 Marko Kantele (First Round)
Vincent van der Voort 3-2 Keane Barry (First Round)
Gary Anderson 3-1Brendan Dolan (Second Round) J H
Gary Anderson 3-0 Nitin Kumar (Second Round) J H
Tuesday December 17 Afternoon Session (1230 GMT)
Ryan Searle 3-0 Robbie King (First Round) J
Cristo Reyes 1-3 Lourence Ilagan (First Round)
Rowby-John Rodriguez 1-3 Noel Malicdem (First Round)
Krzysztof Ratajski 2-3 Jamie Hughes (Second Round) H
Krzysztof Ratajski 3-1 Zoran Lerchbacher (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Ritchie Edhouse 3-1 Boris Koltsov (First Round)
Jose De Sousa 3-2 Damon Heta (First Round)
Ted Evetts 3-0 Fallon Sherrock (First Round) J
Jeffrey de Zwaan 3-2 Raymond Van Barneveld (Second Round) H
Jeffrey de Zwaan 3-1 Darin Young (Second Round) H
Wednesday December 18 Afternoon Session (1230 GMT)
Ron Meulenkamp 3-1 Ben Robb (First Round)
Mickey Mansell 0-3 Seigo Asada (First Round)
Harry Ward 3-0 Madars Razma (First Round) H
Stephen Bunting 3-2 Aaron Monk (Second Round) J
Stephen Bunting 3-1 Jose Justicia (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
James Wilson 3-12Nico Kurz (First Round)
Josh Payne 3-1 Diogo Portela (First Round) J
Gabriel Clemens 3-1 Benito van de Pas (First Round) H
James Wade 3-0 Ritchie Edhouse (Second Round)
James Wade 3-0 Boris Koltsov (Second Round)
Thursday December 19 Afternoon Session (1230 GMT)
Justin Shite 3-0 Benjamin Pratnemer (First Round)
Ryan Joyce 3-1 Jan Dekker (First Round) H
John Henderson 3-2 James Richardson (Second Round) J
John Henderson 3-0 Mikuru Suzuki (Second Round) J
Steve Beaton 1-3 Kyle Anderson (Second Round)
Steve Beaton 3-0 Xiaochen Zong (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Chris Dobey 3-1 Ron Meulenkamp (Second Round) J
Chris Dobey 3-0 Ben Robb (Second Round) J
Danny Noppert 3-2 Steve Lennon (Second Round)
Danny Noppert 3-1 Callan Rydz (Second Round)
Dave Chisnall 3-2 Vincent Van der Voort (Second Round) H
Dave Chisnall 3-1 Keane Barry (Second Round) H
Gerwyn Price 3-2 William O’Connor (Second Round)
Gerwyn Price 3-0 Marko Kantele (Second Round)
Friday December 20 Afternoon Session (1230 GMT)
Darren Webster 3-1 Ryan Meikle (Second Round) J
Darren Webster 3-0 Yuki Yamada (Second Round) J
Mervyn King 3-2 Ross Smith (Second Round)
Mervyn King 3-1 Ciaran Teehan (Second Round)
Jonny Clayton 2-3 Ryan Joyce (Second Round) H
Jonny Clayton 3-1 Jan Dekker (Second Round) H
Ricky Evans 3-1 Mark McGeeney (Second Round)
Ricky Evans 3-1 Matt Campbell (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Nathan Aspinall 3-0 Andy Boulton (Second Round)
Nathan Aspinall 3-0 Danny Baggish (Second Round)
Joe Cullen 3-2 James Wilson (Second Round)
Joe Cullen 3-1 Nico Kurz (Second Round)
Max Hopp 1-3 Gabriel Clemens (Second Round) H
Max Hopp 3-2 Benito Van de Pas (Second Round) H
Peter Wright 3-0 Rowby John-Rodriguez (Second Round) J
Peter Wright 3-1 Noel Malicdem (Second Round) J
Saturday December 21 Afternoon Session (1230 GMT)
Keegan Brown 3-0 Micky Mansell (Second Round)
Keegan Brown 3-2 Seigo Asada (Second Round)
Simon Whitlock 2-3 Harry Ward (Second Round) H
Simon Whitlock 3-1 Madars Razma (Second Round) H
Steve West 3-2 Ryan Searle (Second Round) J
Steve West 3-0 Robbie King (Second Round) J
Adrian Lewis 3-1 Cristo Reyes (Second Round)
Adrian Lewis 3-2 Lourance Ilagan (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Daryl Gurney 3-0 Justin Shite (Second Round) J
Daryl Gurney 3-0 Benjamin Pratnemer (Second Round) J
Glen Durrant 2-3 Jose De Sousa (Second Round) H
Glen Durrant 3-1 Damon Heta (Second Round) H
Mensur Suljovic 3-2 Ted Evetts (Second Round)
Mensur Suljovic 3-0 Fallon Sherrock (Second Round)
Dimitri Van den Bergh 3-1 Josh Payne (Second Round)
Dimitri van den Bergh 3-1 Diogo Portela (Second Round)
Winner - Michael van Gerwen
Runner Up - Daryl Gurney
Pro Tour/World Qualifiers In Round 3 - 4
Jelle Klaasen 3-1 Kevin Burness (First Round)
Kim Huybrechts 3-1 Geert Nentjes (First Round)
Luke Humphries 2-3 Devon Petersen (First Round)
Michael van Gerwen 3-1 Jelle Klaasen (Second Round) J H
Michael van Gerwen 3-0 Kevin Burness (Second Round) J H
Saturday December 14 Afternoon Session (1230 GMT)
Darius Labanauskas 2-3 Matthew Edgar (First Round) J
Ryan Meikle 3-0 Yuki Yamada (First Round)
Luke Woodhouse 2-3 Paul Lim (First Round)
Jermaine Wattimena 2-3 Luke Humphries (Second Round) H
Jermaine Wattimena 2-3 Devon Petersen (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Mark McGeeney 3-1 Matt Campbell (First Round)
Jamie Hughes 3-1 Zoran Lerchbacher (First Round) J
Raymond van Barneveld 3-0 Darin Young (First Round)
Rob Cross 3-2 Kim Huybrechts (Second Round) H
Rob Cross 3-0 Geert Nentjes (Second Round) H
Sunday December 15 Afternoon Session (1230 GMT)
Kyle Anderson 3-0 Xiaochen Zong (First Round) J
Ross Smith 3-1 Ciaran Teehan (First Round)
Brendan Dolan 3-0 Nitin Kumar (First Round)
Ian White 3-0 Darius Labanauskas (Second Round) H
Ian White 3-1 Matt Edgar (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Arron Monk 3-1 Jose Justicia (First Round)
Andy Boulton 3-0 Danny Baggish (First Round)
James Richardson 3-0 Mikuru Suzuki (First Round) J
Michael Smith 3-1 Luke Woodhouse (Second Round) H
Michael Smith 3-1 Paul Lim (Second Round) H
Monday December 16 (1900 GMT)
Steve Lennon 3-2 Callan Rydz (First Round)
William O’Connor 3-1 Marko Kantele (First Round)
Vincent van der Voort 3-2 Keane Barry (First Round)
Gary Anderson 3-1Brendan Dolan (Second Round) J H
Gary Anderson 3-0 Nitin Kumar (Second Round) J H
Tuesday December 17 Afternoon Session (1230 GMT)
Ryan Searle 3-0 Robbie King (First Round) J
Cristo Reyes 1-3 Lourence Ilagan (First Round)
Rowby-John Rodriguez 1-3 Noel Malicdem (First Round)
Krzysztof Ratajski 2-3 Jamie Hughes (Second Round) H
Krzysztof Ratajski 3-1 Zoran Lerchbacher (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Ritchie Edhouse 3-1 Boris Koltsov (First Round)
Jose De Sousa 3-2 Damon Heta (First Round)
Ted Evetts 3-0 Fallon Sherrock (First Round) J
Jeffrey de Zwaan 3-2 Raymond Van Barneveld (Second Round) H
Jeffrey de Zwaan 3-1 Darin Young (Second Round) H
Wednesday December 18 Afternoon Session (1230 GMT)
Ron Meulenkamp 3-1 Ben Robb (First Round)
Mickey Mansell 0-3 Seigo Asada (First Round)
Harry Ward 3-0 Madars Razma (First Round) H
Stephen Bunting 3-2 Aaron Monk (Second Round) J
Stephen Bunting 3-1 Jose Justicia (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
James Wilson 3-12Nico Kurz (First Round)
Josh Payne 3-1 Diogo Portela (First Round) J
Gabriel Clemens 3-1 Benito van de Pas (First Round) H
James Wade 3-0 Ritchie Edhouse (Second Round)
James Wade 3-0 Boris Koltsov (Second Round)
Thursday December 19 Afternoon Session (1230 GMT)
Justin Shite 3-0 Benjamin Pratnemer (First Round)
Ryan Joyce 3-1 Jan Dekker (First Round) H
John Henderson 3-2 James Richardson (Second Round) J
John Henderson 3-0 Mikuru Suzuki (Second Round) J
Steve Beaton 1-3 Kyle Anderson (Second Round)
Steve Beaton 3-0 Xiaochen Zong (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Chris Dobey 3-1 Ron Meulenkamp (Second Round) J
Chris Dobey 3-0 Ben Robb (Second Round) J
Danny Noppert 3-2 Steve Lennon (Second Round)
Danny Noppert 3-1 Callan Rydz (Second Round)
Dave Chisnall 3-2 Vincent Van der Voort (Second Round) H
Dave Chisnall 3-1 Keane Barry (Second Round) H
Gerwyn Price 3-2 William O’Connor (Second Round)
Gerwyn Price 3-0 Marko Kantele (Second Round)
Friday December 20 Afternoon Session (1230 GMT)
Darren Webster 3-1 Ryan Meikle (Second Round) J
Darren Webster 3-0 Yuki Yamada (Second Round) J
Mervyn King 3-2 Ross Smith (Second Round)
Mervyn King 3-1 Ciaran Teehan (Second Round)
Jonny Clayton 2-3 Ryan Joyce (Second Round) H
Jonny Clayton 3-1 Jan Dekker (Second Round) H
Ricky Evans 3-1 Mark McGeeney (Second Round)
Ricky Evans 3-1 Matt Campbell (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Nathan Aspinall 3-0 Andy Boulton (Second Round)
Nathan Aspinall 3-0 Danny Baggish (Second Round)
Joe Cullen 3-2 James Wilson (Second Round)
Joe Cullen 3-1 Nico Kurz (Second Round)
Max Hopp 1-3 Gabriel Clemens (Second Round) H
Max Hopp 3-2 Benito Van de Pas (Second Round) H
Peter Wright 3-0 Rowby John-Rodriguez (Second Round) J
Peter Wright 3-1 Noel Malicdem (Second Round) J
Saturday December 21 Afternoon Session (1230 GMT)
Keegan Brown 3-0 Micky Mansell (Second Round)
Keegan Brown 3-2 Seigo Asada (Second Round)
Simon Whitlock 2-3 Harry Ward (Second Round) H
Simon Whitlock 3-1 Madars Razma (Second Round) H
Steve West 3-2 Ryan Searle (Second Round) J
Steve West 3-0 Robbie King (Second Round) J
Adrian Lewis 3-1 Cristo Reyes (Second Round)
Adrian Lewis 3-2 Lourance Ilagan (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Daryl Gurney 3-0 Justin Shite (Second Round) J
Daryl Gurney 3-0 Benjamin Pratnemer (Second Round) J
Glen Durrant 2-3 Jose De Sousa (Second Round) H
Glen Durrant 3-1 Damon Heta (Second Round) H
Mensur Suljovic 3-2 Ted Evetts (Second Round)
Mensur Suljovic 3-0 Fallon Sherrock (Second Round)
Dimitri Van den Bergh 3-1 Josh Payne (Second Round)
Dimitri van den Bergh 3-1 Diogo Portela (Second Round)
Winner - Michael van Gerwen
Runner Up - Daryl Gurney
Pro Tour/World Qualifiers In Round 3 - 4
Dave Chisnall - 10 years of making the hard part look easy and the easy part look impossible
-
- Posts: 867
- Joined: Mon Jan 02, 2017 8:50 pm
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Friday 13th Dec
Klassen 3 Burness 1 J
Huybrechts 3 Nentjes 1
Petersen 3 Humphries 2
Gerwen 3 Klassen 1 H
Gerwen 3 Burness 0 H
Sat Dec 14
Labanauskas 3 Edgar 1 J
meikle 3 Yamada 0
Woodhouse 3 Lim 2 H
Wattimena 3 Humphries 2
Wattimena 3 Petersen 2
Evening
McGeeney 3 Campbell 1
Hughes 3 Lerchbacher 1
Barneveld 3 Young 1 J
Cross 3 Huybrechts 2 H
Cross 3 Nentjes 0 H
Sun Dec 15th
K Anderson 3 Zong 0
Smith 3 Teehan 0 J
Dolan 3 Kumar 0
White 3 Labanauskas 1 H
White 3 Edgar 2 H
Evening
justicia 3 Monk 2
Boulton 3 Baggish 1
Richardson 3 Suzuki 0 J
Smith 3 Woodhouse 1 H
Smith 3 Lim 0 H
Monday 16th
Lennon 3 Rydz 1
O'Connor 3 Kantele 0
Voort 3 Barry 2
Anderson 3 Dolan 2 J H
ANDERSON 3 Kumar 0 JH
Tues 17th
king 3 Searle 2 H
Reyes 3 Lourence 1
Rodriguez 3 Malicdem 2
Hughes 3 Ratajski 2 J
Ratajski 3 Lerchbacher 1 J
Evening
Edhouse 3 Koltsov 2 H
Sousa 3 Heta 1
Evetts 3 Sherrock 0
Barneveld 3 Zwaan 1 J
Zwann 3 Young 1 J
Weds Dec 18th
Meulenkamp 3 Robb 1
Mansell 3 Asada 2
Ward 3 Razma 1
Bunting 3 Monk 1 JH
Bunting 3 Justicia 1 JH
Evening
Wilson 3 Kurz 2
Payne 3 Portela 1
Pas 3 Clemens 2 H
Wade 3 Edhouse 0 J
Wade 3 koltsov 0 J
Thurs 19
Shite 3 Pratnemer 1
Dekker 3 Joyce 1 H
Henderson 3 Richardson 1
Henderson 3 Suzuki 0
K Anderson 3 Beaton 2 J
Beaton 3 Zong 1 J
EVENING
Dobey 3 Meulenkemp 1
Dobey 3 Robb 0
Lennon 3 Noppert 2
Noppert 3 Rydz 1
Chisnall 3 Voort 1
Chisnall 3 Barry 1
Price 3 O'Connor 0 JH
Price 3 Kantele 0 JH
FRI 20TH
Webster 3 Meikle 2
Webster 3 Yamada 1
king 3 Smith 1 JH
King 3 Teehan 1 jH
Clayton 3 Joyce 2
Dekker 3 Clayton 2
Evans 3 McGeeney 1
Evans 3 Campbell 1
eVENING
Apinall 3 Boulton 1 J
Aspinall 3 Baggish 1 J
Cullen 3 Wilson 2
Cullen 3 Kurz 1
Clemens 3 Hopp 1
Pas 3 Hopp 2
Wright 3 Rodriguez 0 H
Wright 3 Malicdem 0 H
Saturday 21st
Brown 3 Mansell 1
Brown 3 Asada 2
Whitlock 3 Ward 1 JH
Whitlock 3 Razma 1 JH
West 3 Searle 1
West 3 King 1
Lewis 3 Reyes 2
Lewis 3 Llagan 1
eVENING
Gurney 3 Shite 0 H
Gurney 3 Pratnemer 0 H
Durrant 3 Sousa 1 J
Durrant 3 Heta 1 J
SULJOVIC 3 Evetts 1
Suljovic 3 Sherrock 1
Bergh 3 Payne 2
Bergh 3 Portela 1
Winner Price
Runner Up Gerwen
Pro Tour/WQ in Round 3 6
Klassen 3 Burness 1 J
Huybrechts 3 Nentjes 1
Petersen 3 Humphries 2
Gerwen 3 Klassen 1 H
Gerwen 3 Burness 0 H
Sat Dec 14
Labanauskas 3 Edgar 1 J
meikle 3 Yamada 0
Woodhouse 3 Lim 2 H
Wattimena 3 Humphries 2
Wattimena 3 Petersen 2
Evening
McGeeney 3 Campbell 1
Hughes 3 Lerchbacher 1
Barneveld 3 Young 1 J
Cross 3 Huybrechts 2 H
Cross 3 Nentjes 0 H
Sun Dec 15th
K Anderson 3 Zong 0
Smith 3 Teehan 0 J
Dolan 3 Kumar 0
White 3 Labanauskas 1 H
White 3 Edgar 2 H
Evening
justicia 3 Monk 2
Boulton 3 Baggish 1
Richardson 3 Suzuki 0 J
Smith 3 Woodhouse 1 H
Smith 3 Lim 0 H
Monday 16th
Lennon 3 Rydz 1
O'Connor 3 Kantele 0
Voort 3 Barry 2
Anderson 3 Dolan 2 J H
ANDERSON 3 Kumar 0 JH
Tues 17th
king 3 Searle 2 H
Reyes 3 Lourence 1
Rodriguez 3 Malicdem 2
Hughes 3 Ratajski 2 J
Ratajski 3 Lerchbacher 1 J
Evening
Edhouse 3 Koltsov 2 H
Sousa 3 Heta 1
Evetts 3 Sherrock 0
Barneveld 3 Zwaan 1 J
Zwann 3 Young 1 J
Weds Dec 18th
Meulenkamp 3 Robb 1
Mansell 3 Asada 2
Ward 3 Razma 1
Bunting 3 Monk 1 JH
Bunting 3 Justicia 1 JH
Evening
Wilson 3 Kurz 2
Payne 3 Portela 1
Pas 3 Clemens 2 H
Wade 3 Edhouse 0 J
Wade 3 koltsov 0 J
Thurs 19
Shite 3 Pratnemer 1
Dekker 3 Joyce 1 H
Henderson 3 Richardson 1
Henderson 3 Suzuki 0
K Anderson 3 Beaton 2 J
Beaton 3 Zong 1 J
EVENING
Dobey 3 Meulenkemp 1
Dobey 3 Robb 0
Lennon 3 Noppert 2
Noppert 3 Rydz 1
Chisnall 3 Voort 1
Chisnall 3 Barry 1
Price 3 O'Connor 0 JH
Price 3 Kantele 0 JH
FRI 20TH
Webster 3 Meikle 2
Webster 3 Yamada 1
king 3 Smith 1 JH
King 3 Teehan 1 jH
Clayton 3 Joyce 2
Dekker 3 Clayton 2
Evans 3 McGeeney 1
Evans 3 Campbell 1
eVENING
Apinall 3 Boulton 1 J
Aspinall 3 Baggish 1 J
Cullen 3 Wilson 2
Cullen 3 Kurz 1
Clemens 3 Hopp 1
Pas 3 Hopp 2
Wright 3 Rodriguez 0 H
Wright 3 Malicdem 0 H
Saturday 21st
Brown 3 Mansell 1
Brown 3 Asada 2
Whitlock 3 Ward 1 JH
Whitlock 3 Razma 1 JH
West 3 Searle 1
West 3 King 1
Lewis 3 Reyes 2
Lewis 3 Llagan 1
eVENING
Gurney 3 Shite 0 H
Gurney 3 Pratnemer 0 H
Durrant 3 Sousa 1 J
Durrant 3 Heta 1 J
SULJOVIC 3 Evetts 1
Suljovic 3 Sherrock 1
Bergh 3 Payne 2
Bergh 3 Portela 1
Winner Price
Runner Up Gerwen
Pro Tour/WQ in Round 3 6
- Malanax
- Posts: 6441
- Joined: Fri Oct 27, 2017 9:04 pm
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Friday December 13 (1900 GMT)
Jelle Klaasen too late Kevin Burness (First Round)
Kim Huybrechts too late Geert Nentjes (First Round)
Luke Humphries 3-1 Devon Petersen (First Round)
Michael van Gerwen 3-0 Jelle Klaasen (Second Round) J H
Michael van Gerwen 3-0 Kevin Burness (Second Round) J H
Saturday December 14 Afternoon Session (1230 GMT)
Darius Labanauskas 3-2 Matthew Edgar (First Round) J
Ryan Meikle 3-1 Yuki Yamada (First Round)
Luke Woodhouse 3-1 Paul Lim (First Round)
Jermaine Wattimena 2-3 Luke Humphries (Second Round) H
Jermaine Wattimena 3-1 Devon Petersen (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Mark McGeeney 3-1 Matt Campbell (First Round)
Jamie Hughes 3-0 Zoran Lerchbacher (First Round) J
Raymond van Barneveld 3-1 Darin Young (First Round)
Rob Cross 3-1 Kim Huybrechts (Second Round) H
Rob Cross 3-0 Geert Nentjes (Second Round) H
Sunday December 15 Afternoon Session (1230 GMT)
Kyle Anderson 3-0 Xiaochen Zong (First Round) J
Ross Smith 3-1 Ciaran Teehan (First Round)
Brendan Dolan 3-0 Nitin Kumar (First Round)
Ian White 3-1 Darius Labanauskas (Second Round) H
Ian White 3-0 Matt Edgar (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Arron Monk 3-2 Jose Justicia (First Round)
Andy Boulton 3-1 Danny Baggish (First Round)
James Richardson 3-0 Mikuru Suzuki (First Round) J
Michael Smith 3-0 Luke Woodhouse (Second Round) H
Michael Smith 3-1 Paul Lim (Second Round) H
Monday December 16 (1900 GMT)
Steve Lennon 2-3 Callan Rydz (First Round)
William O’Connor 3-0 Marko Kantele (First Round)
Vincent van der Voort 3-1 Keane Barry (First Round)
Gary Anderson 3-1 Brendan Dolan (Second Round) J H
Gary Anderson 3-0 Nitin Kumar (Second Round) J H
Tuesday December 17 Afternoon Session (1230 GMT)
Ryan Searle 3-1 Robbie King (First Round) J
Cristo Reyes 2-3 Lourence Ilagan (First Round)
Rowby-John Rodriguez 2-3 Noel Malicdem (First Round)
Krzysztof Ratajski 2-3 Jamie Hughes (Second Round) H
Krzysztof Ratajski 3-1 Zoran Lerchbacher (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Ritchie Edhouse 2-3 Boris Koltsov (First Round)
Jose De Sousa 3-1 Damon Heta (First Round)
Ted Evetts 3-1 Fallon Sherrock (First Round) J
Jeffrey de Zwaan 3-2 Raymond Van Barneveld (Second Round) H
Jeffrey de Zwaan 3-0 Darin Young (Second Round) H
Wednesday December 18 Afternoon Session (1230 GMT)
Ron Meulenkamp 3-1 Ben Robb (First Round)
Mickey Mansell 1-3 Seigo Asada (First Round)
Harry Ward 2-3 Madars Razma (First Round) H
Stephen Bunting 3-1 Aaron Monk (Second Round) J
Stephen Bunting 3-1 Jose Justicia (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
James Wilson 3-1 Nico Kurz (First Round)
Josh Payne 3-0 Diogo Portela (First Round) J
Gabriel Clemens 3-1 Benito van de Pas (First Round) H
James Wade 3-1 Ritchie Edhouse (Second Round)
James Wade 3-1 Boris Koltsov (Second Round)
Thursday December 19 Afternoon Session (1230 GMT)
Justin Shite 3-1 Benjamin Pratnemer (First Round)
Ryan Joyce 3-1 Jan Dekker (First Round) H
John Henderson 3-0 James Richardson (Second Round) J
John Henderson 3-1 Mikuru Suzuki (Second Round) J
Steve Beaton 3-1 Kyle Anderson (Second Round)
Steve Beaton 3-0 Xiaochen Zong (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Chris Dobey 3-1 Ron Meulenkamp (Second Round) J
Chris Dobey 3-0 Ben Robb (Second Round) J
Danny Noppert 3-1 Steve Lennon (Second Round)
Danny Noppert 3-1 Callan Rydz (Second Round)
Dave Chisnall 3-1 Vincent Van der Voort (Second Round) H
Dave Chisnall 3-0 Keane Barry (Second Round) H
Gerwyn Price 3-1 William O’Connor (Second Round)
Gerwyn Price 3-0 Marko Kantele (Second Round)
Friday December 20 Afternoon Session (1230 GMT)
Darren Webster 3-1 Ryan Meikle (Second Round) J
Darren Webster 3-1 Yuki Yamada (Second Round) J
Mervyn King 3-1 Ross Smith (Second Round)
Mervyn King 3-0 Ciaran Teehan (Second Round)
Jonny Clayton 3-2 Ryan Joyce (Second Round) H
Jonny Clayton 3-2 Jan Dekker (Second Round) H
Ricky Evans 3-2 Mark McGeeney (Second Round)
Ricky Evans 3-0 Matt Campbell (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Nathan Aspinall 3-1 Andy Boulton (Second Round)
Nathan Aspinall 3-0 Danny Baggish (Second Round)
Joe Cullen 3-1 James Wilson (Second Round)
Joe Cullen 3-0 Nico Kurz (Second Round)
Max Hopp 1-3 Gabriel Clemens (Second Round) H
Max Hopp 3-2 Benito Van de Pas (Second Round) H
Peter Wright 3-0 Rowby John-Rodriguez (Second Round) J
Peter Wright 3-0 Noel Malicdem (Second Round) J
Saturday December 21 Afternoon Session (1230 GMT)
Keegan Brown 3-1 Micky Mansell (Second Round)
Keegan Brown 1-3 Seigo Asada (Second Round)
Simon Whitlock 3-1 Harry Ward (Second Round) H
Simon Whitlock 3-2 Madars Razma (Second Round) H
Steve West 3-1 Ryan Searle (Second Round) J
Steve West 3-0 Robbie King (Second Round) J
Adrian Lewis 3-1 Cristo Reyes (Second Round)
Adrian Lewis 3-1 Lourance Ilagan (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Daryl Gurney 3-0 Justin Shite (Second Round) J
Daryl Gurney 3-0 Benjamin Pratnemer (Second Round) J
Glen Durrant 3-2 Jose De Sousa (Second Round) H
Glen Durrant 3-0 Damon Heta (Second Round) H
Mensur Suljovic 3-1 Ted Evetts (Second Round)
Mensur Suljovic 3-0 Fallon Sherrock (Second Round)
Dimitri Van den Bergh 2-3 Josh Payne (Second Round)
Dimitri van den Bergh 3-0 Diogo Portela (Second Round)
Winner - Michael van Gerwen
Runner Up - Gerwyn Price
Pro Tour/World Qualifiers In Round 3 - 3
Jelle Klaasen too late Kevin Burness (First Round)
Kim Huybrechts too late Geert Nentjes (First Round)
Luke Humphries 3-1 Devon Petersen (First Round)
Michael van Gerwen 3-0 Jelle Klaasen (Second Round) J H
Michael van Gerwen 3-0 Kevin Burness (Second Round) J H
Saturday December 14 Afternoon Session (1230 GMT)
Darius Labanauskas 3-2 Matthew Edgar (First Round) J
Ryan Meikle 3-1 Yuki Yamada (First Round)
Luke Woodhouse 3-1 Paul Lim (First Round)
Jermaine Wattimena 2-3 Luke Humphries (Second Round) H
Jermaine Wattimena 3-1 Devon Petersen (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Mark McGeeney 3-1 Matt Campbell (First Round)
Jamie Hughes 3-0 Zoran Lerchbacher (First Round) J
Raymond van Barneveld 3-1 Darin Young (First Round)
Rob Cross 3-1 Kim Huybrechts (Second Round) H
Rob Cross 3-0 Geert Nentjes (Second Round) H
Sunday December 15 Afternoon Session (1230 GMT)
Kyle Anderson 3-0 Xiaochen Zong (First Round) J
Ross Smith 3-1 Ciaran Teehan (First Round)
Brendan Dolan 3-0 Nitin Kumar (First Round)
Ian White 3-1 Darius Labanauskas (Second Round) H
Ian White 3-0 Matt Edgar (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Arron Monk 3-2 Jose Justicia (First Round)
Andy Boulton 3-1 Danny Baggish (First Round)
James Richardson 3-0 Mikuru Suzuki (First Round) J
Michael Smith 3-0 Luke Woodhouse (Second Round) H
Michael Smith 3-1 Paul Lim (Second Round) H
Monday December 16 (1900 GMT)
Steve Lennon 2-3 Callan Rydz (First Round)
William O’Connor 3-0 Marko Kantele (First Round)
Vincent van der Voort 3-1 Keane Barry (First Round)
Gary Anderson 3-1 Brendan Dolan (Second Round) J H
Gary Anderson 3-0 Nitin Kumar (Second Round) J H
Tuesday December 17 Afternoon Session (1230 GMT)
Ryan Searle 3-1 Robbie King (First Round) J
Cristo Reyes 2-3 Lourence Ilagan (First Round)
Rowby-John Rodriguez 2-3 Noel Malicdem (First Round)
Krzysztof Ratajski 2-3 Jamie Hughes (Second Round) H
Krzysztof Ratajski 3-1 Zoran Lerchbacher (Second Round) H
Evening Session (1900 GMT)
Ritchie Edhouse 2-3 Boris Koltsov (First Round)
Jose De Sousa 3-1 Damon Heta (First Round)
Ted Evetts 3-1 Fallon Sherrock (First Round) J
Jeffrey de Zwaan 3-2 Raymond Van Barneveld (Second Round) H
Jeffrey de Zwaan 3-0 Darin Young (Second Round) H
Wednesday December 18 Afternoon Session (1230 GMT)
Ron Meulenkamp 3-1 Ben Robb (First Round)
Mickey Mansell 1-3 Seigo Asada (First Round)
Harry Ward 2-3 Madars Razma (First Round) H
Stephen Bunting 3-1 Aaron Monk (Second Round) J
Stephen Bunting 3-1 Jose Justicia (Second Round) J
Evening Session (1900 GMT)
James Wilson 3-1 Nico Kurz (First Round)
Josh Payne 3-0 Diogo Portela (First Round) J
Gabriel Clemens 3-1 Benito van de Pas (First Round) H
James Wade 3-1 Ritchie Edhouse (Second Round)
James Wade 3-1 Boris Koltsov (Second Round)
Thursday December 19 Afternoon Session (1230 GMT)
Justin Shite 3-1 Benjamin Pratnemer (First Round)
Ryan Joyce 3-1 Jan Dekker (First Round) H
John Henderson 3-0 James Richardson (Second Round) J
John Henderson 3-1 Mikuru Suzuki (Second Round) J
Steve Beaton 3-1 Kyle Anderson (Second Round)
Steve Beaton 3-0 Xiaochen Zong (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Chris Dobey 3-1 Ron Meulenkamp (Second Round) J
Chris Dobey 3-0 Ben Robb (Second Round) J
Danny Noppert 3-1 Steve Lennon (Second Round)
Danny Noppert 3-1 Callan Rydz (Second Round)
Dave Chisnall 3-1 Vincent Van der Voort (Second Round) H
Dave Chisnall 3-0 Keane Barry (Second Round) H
Gerwyn Price 3-1 William O’Connor (Second Round)
Gerwyn Price 3-0 Marko Kantele (Second Round)
Friday December 20 Afternoon Session (1230 GMT)
Darren Webster 3-1 Ryan Meikle (Second Round) J
Darren Webster 3-1 Yuki Yamada (Second Round) J
Mervyn King 3-1 Ross Smith (Second Round)
Mervyn King 3-0 Ciaran Teehan (Second Round)
Jonny Clayton 3-2 Ryan Joyce (Second Round) H
Jonny Clayton 3-2 Jan Dekker (Second Round) H
Ricky Evans 3-2 Mark McGeeney (Second Round)
Ricky Evans 3-0 Matt Campbell (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Nathan Aspinall 3-1 Andy Boulton (Second Round)
Nathan Aspinall 3-0 Danny Baggish (Second Round)
Joe Cullen 3-1 James Wilson (Second Round)
Joe Cullen 3-0 Nico Kurz (Second Round)
Max Hopp 1-3 Gabriel Clemens (Second Round) H
Max Hopp 3-2 Benito Van de Pas (Second Round) H
Peter Wright 3-0 Rowby John-Rodriguez (Second Round) J
Peter Wright 3-0 Noel Malicdem (Second Round) J
Saturday December 21 Afternoon Session (1230 GMT)
Keegan Brown 3-1 Micky Mansell (Second Round)
Keegan Brown 1-3 Seigo Asada (Second Round)
Simon Whitlock 3-1 Harry Ward (Second Round) H
Simon Whitlock 3-2 Madars Razma (Second Round) H
Steve West 3-1 Ryan Searle (Second Round) J
Steve West 3-0 Robbie King (Second Round) J
Adrian Lewis 3-1 Cristo Reyes (Second Round)
Adrian Lewis 3-1 Lourance Ilagan (Second Round)
Evening Session (1900 GMT)
Daryl Gurney 3-0 Justin Shite (Second Round) J
Daryl Gurney 3-0 Benjamin Pratnemer (Second Round) J
Glen Durrant 3-2 Jose De Sousa (Second Round) H
Glen Durrant 3-0 Damon Heta (Second Round) H
Mensur Suljovic 3-1 Ted Evetts (Second Round)
Mensur Suljovic 3-0 Fallon Sherrock (Second Round)
Dimitri Van den Bergh 2-3 Josh Payne (Second Round)
Dimitri van den Bergh 3-0 Diogo Portela (Second Round)
Winner - Michael van Gerwen
Runner Up - Gerwyn Price
Pro Tour/World Qualifiers In Round 3 - 3
- Safc
- Moderator
- Posts: 37965
- Joined: Wed Dec 06, 2017 7:36 pm
- Location: North East
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 2-4 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 2-4 Max Hopp J
Nathan Aspinall 2-4 Krzysztof Ratajski H
Evening Session (1900)
James Wade 2-4 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-0 Ricky Evans J H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 1-4 Luke Humphries J
Adrian Lewis 2-4 Darren Webster H
Luke Woodhouse 1-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-2 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-0 Ryan Searle J
Peter Wright 4-1 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 2-4 Mervyn King
Fallon Sherrock 0-4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-3 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson (1900)
Gerwyn Price v John Henderson is the evening session however to be able to keep 3rd and 4th round template separate this match will count as afternoon session
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 2-4 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 2-4 Max Hopp J
Nathan Aspinall 2-4 Krzysztof Ratajski H
Evening Session (1900)
James Wade 2-4 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-0 Ricky Evans J H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 1-4 Luke Humphries J
Adrian Lewis 2-4 Darren Webster H
Luke Woodhouse 1-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-2 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-0 Ryan Searle J
Peter Wright 4-1 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 2-4 Mervyn King
Fallon Sherrock 0-4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-3 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson (1900)
Gerwyn Price v John Henderson is the evening session however to be able to keep 3rd and 4th round template separate this match will count as afternoon session
-
- Posts: 9733
- Joined: Sat Jun 18, 2011 6:41 am
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 4-2 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 4-2 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-1 Krzysztof Ratajski HJ
Evening Session (1900)
James Wade 4-0 Steve Beaton JH
Kim Huybrechts 4-2 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 4-2 Luke Humphries
Adrian Lewis 4-1 Darren Webster HJ
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-1 Jeffrey de Zwaan J
Gary Anderson 4-2 Ryan Searle
Peter Wright 4-2 Seigo Asada H
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-2 Mervyn King
Fallon Sherrock 1-4 Chris Dobey
Daryl Gurney 4-2 Glen Durrant
Gerwyn Price 4-1 John Henderson JH (1900)
Jonny Clayton 4-2 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 4-2 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-1 Krzysztof Ratajski HJ
Evening Session (1900)
James Wade 4-0 Steve Beaton JH
Kim Huybrechts 4-2 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 4-2 Luke Humphries
Adrian Lewis 4-1 Darren Webster HJ
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-1 Jeffrey de Zwaan J
Gary Anderson 4-2 Ryan Searle
Peter Wright 4-2 Seigo Asada H
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-2 Mervyn King
Fallon Sherrock 1-4 Chris Dobey
Daryl Gurney 4-2 Glen Durrant
Gerwyn Price 4-1 John Henderson JH (1900)
- Jimmi
- Posts: 29972
- Joined: Thu Jan 18, 2018 8:22 pm
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 4-3 Stephen Bunting H
Darius Labanauskas 2-4 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski J
Evening Session (1900)
James Wade 4-2 Steve Beaton H
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-0 Ricky Evans J
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 4-3 Luke Humphries H
Adrian Lewis 4-3 Darren Webster
Luke Woodhouse 1-4 Dimitri Van den Bergh J
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-2 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-0 Ryan Searle J
Peter Wright 4-1 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4- 1 Mervyn King
Fallon Sherrock 2- 4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-3 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson (1900)
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 4-3 Stephen Bunting H
Darius Labanauskas 2-4 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski J
Evening Session (1900)
James Wade 4-2 Steve Beaton H
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-0 Ricky Evans J
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 4-3 Luke Humphries H
Adrian Lewis 4-3 Darren Webster
Luke Woodhouse 1-4 Dimitri Van den Bergh J
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-2 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-0 Ryan Searle J
Peter Wright 4-1 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4- 1 Mervyn King
Fallon Sherrock 2- 4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-3 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson (1900)
“I don’t want you lumbering me with some old bow-wow who don’t know the difference between a Liebfraumilk and a can of Tizer!“
- thegentle
- Posts: 14118
- Joined: Sun Oct 22, 2017 8:52 am
- Location: Watford
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 4-3 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 2-4 Max Hopp J
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski H
Evening Session (1900)
James Wade 4-1 Steve Beaton
Kim Huybrechts 3-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans J H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 3-4 Luke Humphries H
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster J
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-2 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-3 Ryan Searle
Peter Wright 4-1 Seigo Asada J
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 1-4 Mervyn King
Fallon Sherrock 1-4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-3 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-1 John Henderson (1900)
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 4-3 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 2-4 Max Hopp J
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski H
Evening Session (1900)
James Wade 4-1 Steve Beaton
Kim Huybrechts 3-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans J H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 3-4 Luke Humphries H
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster J
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-2 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-3 Ryan Searle
Peter Wright 4-1 Seigo Asada J
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 1-4 Mervyn King
Fallon Sherrock 1-4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-3 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-1 John Henderson (1900)
- Spudface
- Posts: 205
- Joined: Mon Dec 03, 2018 9:19 am
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 4-2 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 4-3 Max Hopp J
Nathan Aspinall 4-3 Krzysztof Ratajski H
Evening Session (1900)
James Wade 4-2 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert J
Michael van Gerwen 3-4 Ricky Evans H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 3-4 Luke Humphries H
Adrian Lewis 4-3 Darren Webster J
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-2 Jeffrey de Zwaan
Gary Anderson 3-4 Ryan Searle
Peter Wright 4-1 Seigo Asada JH
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 2-4 Mervyn King
Fallon Sherrock 2-4 Chris Dobey
Daryl Gurney 4-3 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-1 John Henderson J
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 4-2 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 4-3 Max Hopp J
Nathan Aspinall 4-3 Krzysztof Ratajski H
Evening Session (1900)
James Wade 4-2 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert J
Michael van Gerwen 3-4 Ricky Evans H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 3-4 Luke Humphries H
Adrian Lewis 4-3 Darren Webster J
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-2 Jeffrey de Zwaan
Gary Anderson 3-4 Ryan Searle
Peter Wright 4-1 Seigo Asada JH
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 2-4 Mervyn King
Fallon Sherrock 2-4 Chris Dobey
Daryl Gurney 4-3 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-1 John Henderson J
- Tommo
- Posts: 12741
- Joined: Tue Jan 28, 2014 11:01 am
- Location: East Yorkshire
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 4-2 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 4-3 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-3 Krzysztof Ratajski H J
Evening Session (1900)
James Wade 4-3 Steve Beaton
Kim Huybrechts 4-2 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-2 Ricky Evans J H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 2-4 Luke Humphries
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster H J
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-2 Jeffrey de Zwaan
Gary Anderson 4-2 Ryan Searle J
Peter Wright 4-2 Seigo Asada H
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-2 Mervyn King J
Fallon Sherrock 4-3 Chris Dobey
Daryl Gurney 3-4 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson (1900)
Gerwyn Price v John Henderson is the evening session however to be able to keep 3rd and 4th round template separate this match will count as afternoon session
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 4-2 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 4-3 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-3 Krzysztof Ratajski H J
Evening Session (1900)
James Wade 4-3 Steve Beaton
Kim Huybrechts 4-2 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-2 Ricky Evans J H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 2-4 Luke Humphries
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster H J
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-2 Jeffrey de Zwaan
Gary Anderson 4-2 Ryan Searle J
Peter Wright 4-2 Seigo Asada H
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-2 Mervyn King J
Fallon Sherrock 4-3 Chris Dobey
Daryl Gurney 3-4 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson (1900)
Gerwyn Price v John Henderson is the evening session however to be able to keep 3rd and 4th round template separate this match will count as afternoon session
Last edited by Tommo on Tue Dec 24, 2019 1:44 am, edited 1 time in total.
They're all here!
-
- Posts: 867
- Joined: Mon Jan 02, 2017 8:50 pm
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday Dec 22. Afternoon.
Jonny. Clayton. 4. Stephen Bunting 2. J
Max Hopp. 4. Labanauskas. 2
Nathan Aspinall. 4. Ratajski. 3. H
Sun Evening
James. Wade. 4. Steve. Beaton. 1
Danny. Noppert. 4. Huybrechts. 3
Gerwen. 4. Ricky Evans 1JH
Monday. 23. Afternoon
Luke Humphries. 4. Nico. Kurtz. 3
Adrian. Lewis. 4. Webster. 2J
Bergh. 4. Woodhouse. 0H
Monday Evening
DeZwaan. 4. Chisnall. 3
Anderson. 4. Searl. 1J
Wright. 4. Asada. 1 H
Friday. 27th
Whitlock. 4. King. 2.
Dobey. 4. Fallon. 2
Gurney. 4. Durrant. 2 JH
Price. 4. Henderson. 1
Jonny. Clayton. 4. Stephen Bunting 2. J
Max Hopp. 4. Labanauskas. 2
Nathan Aspinall. 4. Ratajski. 3. H
Sun Evening
James. Wade. 4. Steve. Beaton. 1
Danny. Noppert. 4. Huybrechts. 3
Gerwen. 4. Ricky Evans 1JH
Monday. 23. Afternoon
Luke Humphries. 4. Nico. Kurtz. 3
Adrian. Lewis. 4. Webster. 2J
Bergh. 4. Woodhouse. 0H
Monday Evening
DeZwaan. 4. Chisnall. 3
Anderson. 4. Searl. 1J
Wright. 4. Asada. 1 H
Friday. 27th
Whitlock. 4. King. 2.
Dobey. 4. Fallon. 2
Gurney. 4. Durrant. 2 JH
Price. 4. Henderson. 1
Last edited by cidermaster on Sun Dec 22, 2019 10:26 am, edited 1 time in total.
- ILAD
- Posts: 3797
- Joined: Wed Sep 18, 2019 4:04 pm
- Location: Gods country (Geordieland)
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 2-4 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 4-2 Max Hopp
Nathan Aspinall 2-4 Krzysztof Ratajski H J
Evening Session (1900)
James Wade 4-2 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-2 Ricky Evans J H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 4-1 Luke Humphries
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster J
Luke Woodhouse 1-4 Dimitri Van den Bergh H
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 2-4Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-0 Ryan Searle J
Peter Wright 4-1 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 2-4 Mervyn King H
Fallon Sherrock 0-4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-2 Glen Durrant
Gerwyn Price 4-1 John Henderson (1900)
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 2-4 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 4-2 Max Hopp
Nathan Aspinall 2-4 Krzysztof Ratajski H J
Evening Session (1900)
James Wade 4-2 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-2 Ricky Evans J H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 4-1 Luke Humphries
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster J
Luke Woodhouse 1-4 Dimitri Van den Bergh H
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 2-4Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-0 Ryan Searle J
Peter Wright 4-1 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 2-4 Mervyn King H
Fallon Sherrock 0-4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-2 Glen Durrant
Gerwyn Price 4-1 John Henderson (1900)
-
- Posts: 355
- Joined: Thu Jan 18, 2018 8:04 pm
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 4-2Stephen Bunting H
Darius Labanauskas 4-3 Max Hopp J
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski
Evening Session (1900)
James Wade 3-4 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-0 Ricky Evans JH
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 1-4Luke Humphries H
Adrian Lewis 4-2Darren Webster J
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-3 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-0 Ryan Searle J
Peter Wright 4-1 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 2- 4 Mervyn King
Fallon Sherrock 1- 4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 3-4Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-3John Henderson
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 4-2Stephen Bunting H
Darius Labanauskas 4-3 Max Hopp J
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski
Evening Session (1900)
James Wade 3-4 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-0 Ricky Evans JH
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 1-4Luke Humphries H
Adrian Lewis 4-2Darren Webster J
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-3 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-0 Ryan Searle J
Peter Wright 4-1 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 2- 4 Mervyn King
Fallon Sherrock 1- 4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 3-4Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-3John Henderson
- Emulsfier
- Posts: 27622
- Joined: Sat Apr 27, 2019 3:08 pm
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 3-4 Stephen Bunting H
Darius Labanauskas 4-2 Max Hopp J
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski
Evening Session (1900)
James Wade 4-3 Steve Beaton
Kim Huybrechts 3-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans HJ
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 1-4 Luke Humphries
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster J
Luke Woodhouse 4-3 Dimitri Van den Bergh H
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-0 Jeffrey de Zwaan J
Gary Anderson 4-2 Ryan Searle H
Peter Wright 4-2 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-1 Mervyn King J
Fallon Sherrock 2-4 Chris Dobey
Daryl Gurney 4-2 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 3-4 Stephen Bunting H
Darius Labanauskas 4-2 Max Hopp J
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski
Evening Session (1900)
James Wade 4-3 Steve Beaton
Kim Huybrechts 3-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans HJ
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 1-4 Luke Humphries
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster J
Luke Woodhouse 4-3 Dimitri Van den Bergh H
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-0 Jeffrey de Zwaan J
Gary Anderson 4-2 Ryan Searle H
Peter Wright 4-2 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-1 Mervyn King J
Fallon Sherrock 2-4 Chris Dobey
Daryl Gurney 4-2 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson
Boring Brendas number one and (almost) only fan.
Smithys number one and (definitely not) only hater.
Smithys number one and (definitely not) only hater.
- Cinnamon Bun
- Posts: 1373
- Joined: Mon Sep 16, 2019 3:31 pm
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday
Afternoon session
Clayton 2-4 BuntingJ
Labanauskas 4-2 Hopp
Aspinall 4-2 RatajskiH
Evening session
Wade 3-4 Beaton
Huybrechts 4-3 NoppertJ
Van Gerwen 4-3 EvansH
Monday
Afternoon session
Kurz 4-3 Humphries
Lewis 4-2 WebsterJ
Woodhouse 4-3 Van Den BerghH
Evening session
Chisnall 4-3 De ZwaanH
Anderson 3-4 Searle
Wright 4-3 AsadaJ
Friday
Afternoon session
Whitlock 4-3 KingJ
Sherrock 4-3 Dobey
Gurney 3-4 Durrant
Price 3-4 HendersonH
Afternoon session
Clayton 2-4 BuntingJ
Labanauskas 4-2 Hopp
Aspinall 4-2 RatajskiH
Evening session
Wade 3-4 Beaton
Huybrechts 4-3 NoppertJ
Van Gerwen 4-3 EvansH
Monday
Afternoon session
Kurz 4-3 Humphries
Lewis 4-2 WebsterJ
Woodhouse 4-3 Van Den BerghH
Evening session
Chisnall 4-3 De ZwaanH
Anderson 3-4 Searle
Wright 4-3 AsadaJ
Friday
Afternoon session
Whitlock 4-3 KingJ
Sherrock 4-3 Dobey
Gurney 3-4 Durrant
Price 3-4 HendersonH
One of the many members of the "get Chris Mason off comentary" institution.
- tungsten tossers
- Posts: 129544
- Joined: Sat Jan 13, 2018 3:09 pm
- Location: Surrey
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 3-4 Stephen Bunting H
Darius Labanauskas 3-4 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski J
Evening Session (1900)
James Wade 4-1 Steve Beaton
Kim Huybrechts 4-3 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans HJ
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 2-4 Luke Humphries J
Adrian Lewis 4-3 Darren Webster H
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-1 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-1 Ryan Searle J
Peter Wright 4-2 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-3 Mervyn King
Fallon Sherrock 1-4 Chris Dobey
Daryl Gurney 4-3 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson J
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 3-4 Stephen Bunting H
Darius Labanauskas 3-4 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski J
Evening Session (1900)
James Wade 4-1 Steve Beaton
Kim Huybrechts 4-3 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans HJ
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 2-4 Luke Humphries J
Adrian Lewis 4-3 Darren Webster H
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-1 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-1 Ryan Searle J
Peter Wright 4-2 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-3 Mervyn King
Fallon Sherrock 1-4 Chris Dobey
Daryl Gurney 4-3 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson J
-
- Posts: 234
- Joined: Wed Dec 14, 2016 3:14 am
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 2-4 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 4-2 Max Hopp J
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski H
Evening Session (1900)
James Wade 4-2 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans J H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 2-4 Luke Humphries
Adrian Lewis 2-4 Darren Webster
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh J H
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-3 Jeffrey de Zwaan
Gary Anderson 4-1 Ryan Searle J
Peter Wright 4-2 Seigo Asada H
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-2 Mervyn King
Fallon Sherrock 0-4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-2 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson (1900)
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 2-4 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 4-2 Max Hopp J
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski H
Evening Session (1900)
James Wade 4-2 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans J H
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 2-4 Luke Humphries
Adrian Lewis 2-4 Darren Webster
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh J H
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-3 Jeffrey de Zwaan
Gary Anderson 4-1 Ryan Searle J
Peter Wright 4-2 Seigo Asada H
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-2 Mervyn King
Fallon Sherrock 0-4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-2 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-2 John Henderson (1900)
-
- Posts: 232
- Joined: Thu Dec 15, 2016 11:01 pm
- Location: Liverpool
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 1-4 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 2-4 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski JH
Evening Session (1900)
James Wade 4-2 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans JH
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 4-2 Luke Humphries JH
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster
Luke Woodhouse 4-3 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-3 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-1 Ryan Searle J
Peter Wright 4-1 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 2- 4 Mervyn King
Fallon Sherrock 1- 4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 2-4 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-3 John Henderson
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 1-4 Stephen Bunting
Darius Labanauskas 2-4 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski JH
Evening Session (1900)
James Wade 4-2 Steve Beaton
Kim Huybrechts 2-4 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans JH
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 4-2 Luke Humphries JH
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster
Luke Woodhouse 4-3 Dimitri Van den Bergh
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 4-3 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 4-1 Ryan Searle J
Peter Wright 4-1 Seigo Asada
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 2- 4 Mervyn King
Fallon Sherrock 1- 4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 2-4 Glen Durrant H
Gerwyn Price 4-3 John Henderson
-
- Posts: 2602
- Joined: Wed Sep 25, 2019 4:03 am
- Contact:
Re: 2020 World Championship Comp - Sponsored By Winmau
Sunday December 22
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 2-4 Stephen Bunting H
Darius Labanauskas 1-4 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski J
Evening Session (1900)
James Wade 4-1 Steve Beaton H J
Kim Huybrechts 4-2 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 4-2 Luke Humphries
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster H
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh J
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 2-4 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 2-4 Ryan Searle
Peter Wright 4-1 Seigo Asada J
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-2 Mervyn King H
Fallon Sherrock 0-4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-1 Glen Durrant
Gerwyn Price 4-0 John Henderson (1900)
Afternoon Session (1230 GMT)
Jonny Clayton 2-4 Stephen Bunting H
Darius Labanauskas 1-4 Max Hopp
Nathan Aspinall 4-2 Krzysztof Ratajski J
Evening Session (1900)
James Wade 4-1 Steve Beaton H J
Kim Huybrechts 4-2 Danny Noppert
Michael van Gerwen 4-1 Ricky Evans
Monday December 23
Afternoon Session (1230 GMT)
Nico Kurz 4-2 Luke Humphries
Adrian Lewis 4-2 Darren Webster H
Luke Woodhouse 2-4 Dimitri Van den Bergh J
Evening Session (1900 GMT)
Dave Chisnall 2-4 Jeffrey de Zwaan H
Gary Anderson 2-4 Ryan Searle
Peter Wright 4-1 Seigo Asada J
Friday December 27
Afternoon Session (1230 GMT)
Simon Whitlock 4-2 Mervyn King H
Fallon Sherrock 0-4 Chris Dobey J
Daryl Gurney 4-1 Glen Durrant
Gerwyn Price 4-0 John Henderson (1900)
Michael "Bully Boy" Smith REIGNING Shanghai Darts Master
Users browsing this forum: No registered users and 0 guests