World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
- Rogg
- Posts: 64467
- Joined: Mon Feb 02, 2015 11:33 pm
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-5 James Wilson JA
Dave Chisnall 7-10 Keegan Brown
Michael van Gerwen 8-10 Jeffrey de Zwaan
Michael Smith 10-9* Jonny Clayton
Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-5 Steve Lennon J
Ian White 10-6 Max Hopp A
Gerwyn Price 7-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 9-10* Steve West
Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-7 Steve Beaton
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting JA
Rob Cross 10-6 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-6 Kyle Anderson
Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 8-10 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North J
James Wade 10-7 Jermaine Wattimena A
Peter Wright 8-10 Jelle Klaasen
Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson
QF - LEWIS
(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton
QF - SMITH
(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen
QF - WEST
(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson
QF - GANDO
(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson
QF - HENDERSON
(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena
QF - WADE
(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp
QF - WHITE
(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon
QF - CROSS
RU - WADE
First Round
Adrian Lewis 10-5 James Wilson JA
Dave Chisnall 7-10 Keegan Brown
Michael van Gerwen 8-10 Jeffrey de Zwaan
Michael Smith 10-9* Jonny Clayton
Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-5 Steve Lennon J
Ian White 10-6 Max Hopp A
Gerwyn Price 7-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 9-10* Steve West
Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-7 Steve Beaton
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting JA
Rob Cross 10-6 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-6 Kyle Anderson
Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 8-10 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North J
James Wade 10-7 Jermaine Wattimena A
Peter Wright 8-10 Jelle Klaasen
Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson
QF - LEWIS
(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton
QF - SMITH
(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen
QF - WEST
(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson
QF - GANDO
(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson
QF - HENDERSON
(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena
QF - WADE
(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp
QF - WHITE
(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon
QF - CROSS
RU - WADE
not a girl
- Trueblue32
- Posts: 2525
- Joined: Sat Jan 10, 2015 6:35 pm
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-7 James Wilson
Dave Chisnall 10-6 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-5 Jeffrey de Zwaan A
Michael Smith 10-5 Jonny Clayton J
Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-6 Steve Lennon J
Ian White 10-7 Max Hopp
Gerwyn Price 7-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 9-10* Steve West A
Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-7 Steve Beaton
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting JA
Rob Cross 8-10 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-6 Kyle Anderson
Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 8-10 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North
James Wade 10-6 Jermaine Wattimena A
Peter Wright 10-6 Jelle Klaasen J
Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson
QF - MvG
(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton
QF - Smith
(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen
QF - Cullen
(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson
QF - Barney
(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson
QF - Wright
(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena
QF - Wade
(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp
QF - Mensur
(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon
QF - Webster
RU - Suljovic
First Round
Adrian Lewis 10-7 James Wilson
Dave Chisnall 10-6 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-5 Jeffrey de Zwaan A
Michael Smith 10-5 Jonny Clayton J
Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-6 Steve Lennon J
Ian White 10-7 Max Hopp
Gerwyn Price 7-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 9-10* Steve West A
Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-7 Steve Beaton
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting JA
Rob Cross 8-10 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-6 Kyle Anderson
Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 8-10 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North
James Wade 10-6 Jermaine Wattimena A
Peter Wright 10-6 Jelle Klaasen J
Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson
QF - MvG
(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton
QF - Smith
(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen
QF - Cullen
(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson
QF - Barney
(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson
QF - Wright
(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena
QF - Wade
(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp
QF - Mensur
(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon
QF - Webster
RU - Suljovic
- skweezit
- Posts: 43637
- Joined: Sat May 07, 2011 4:39 am
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-4 James Wilson
Dave Chisnall 10-5 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-4 Jeffrey de Zwaan a j
Michael Smith 10-5 Jonny Clayton
Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-7 Steve Lennon
Ian White 10-6 Max Hopp j
Gerwyn Price 10-7 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-6 Steve West a
Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-7 Steve Beaton
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting j a
Rob Cross 10-6 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-8 Kyle Anderson
Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-8 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North
James Wade 10-6 Jermaine Wattimena
Peter Wright 10-7 Jelle Klaasen j a
Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson
QF - van gerwen
(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton
QF - michael smith
(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen
QF - gurney
(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson
QF - gary anderson
(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson
QF - wright
(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena
QF - wade
(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp
QF - suljovic
(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon
QF - cross
RU - cross
First Round
Adrian Lewis 10-4 James Wilson
Dave Chisnall 10-5 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-4 Jeffrey de Zwaan a j
Michael Smith 10-5 Jonny Clayton
Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-7 Steve Lennon
Ian White 10-6 Max Hopp j
Gerwyn Price 10-7 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-6 Steve West a
Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-7 Steve Beaton
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting j a
Rob Cross 10-6 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-8 Kyle Anderson
Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-8 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North
James Wade 10-6 Jermaine Wattimena
Peter Wright 10-7 Jelle Klaasen j a
Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson
QF - van gerwen
(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton
QF - michael smith
(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen
QF - gurney
(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson
QF - gary anderson
(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson
QF - wright
(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena
QF - wade
(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp
QF - suljovic
(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon
QF - cross
RU - cross
- StevieBoy
- Posts: 4145
- Joined: Sat Jan 23, 2016 11:49 am
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-6 James Wilson
Dave Chisnall 10-7 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-6 Jeffrey de Zwaan a j
Michael Smith 10-7 Jonny Clayton
Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-8 Steve Lennon
Ian White 10-7 Max Hopp j
Gerwyn Price 7-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-7 Steve West a
Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-7 Steve Beaton
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting j a
Rob Cross 10-6 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-7 Kyle Anderson
Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-5 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North
James Wade 10-7 Jermaine Wattimena
Peter Wright 10-6 Jelle Klaasen j a
Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson
QF - van gerwen
(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton
QF - michael smith
(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen
QF - gurney
(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson
QF - gary anderson
(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson
QF - wright
(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena
QF - wade
(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp
QF - White
(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon
QF - cross
RU - cross
First Round
Adrian Lewis 10-6 James Wilson
Dave Chisnall 10-7 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-6 Jeffrey de Zwaan a j
Michael Smith 10-7 Jonny Clayton
Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-8 Steve Lennon
Ian White 10-7 Max Hopp j
Gerwyn Price 7-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-7 Steve West a
Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-7 Steve Beaton
Gary Anderson 10-6 Stephen Bunting j a
Rob Cross 10-6 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-7 Kyle Anderson
Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-5 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North
James Wade 10-7 Jermaine Wattimena
Peter Wright 10-6 Jelle Klaasen j a
Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson
QF - van gerwen
(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton
QF - michael smith
(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen
QF - gurney
(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson
QF - gary anderson
(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson
QF - wright
(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena
QF - wade
(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp
QF - White
(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon
QF - cross
RU - cross
-
- Posts: 234
- Joined: Wed Dec 14, 2016 3:14 am
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Saturday July 21 (7pm)
First Round
Adrian Lewis 10-5 James Wilson
Dave Chisnall 10-6 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-3 Jeffrey de Zwaan JA
Michael Smith 10-7 Jonny Clayton
Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-8 Steve Lennon
Ian White 10-7 Max Hopp JA
Gerwyn Price 8-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-7 Steve West
Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-6 Steve Beaton J
Gary Anderson 10-7 Stephen Bunting A
Rob Cross 10-7 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-7 Kyle Anderson
Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-7 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North A
James Wade 10-5 Jermaine Wattimena
Peter Wright 10-5 Jelle Klaasen J
Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson
QF - MvG
(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton
QF - Smith
(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen
QF - Gurney
(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson
QF - Gando
(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson
QF - Wright
(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena
QF - Wade
(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp
QF - Suljovic
(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon
QF - Cross
RU - Wright
First Round
Adrian Lewis 10-5 James Wilson
Dave Chisnall 10-6 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-3 Jeffrey de Zwaan JA
Michael Smith 10-7 Jonny Clayton
Sunday July 22
Afternoon Session (1pm)
First Round
Darren Webster 10-8 Steve Lennon
Ian White 10-7 Max Hopp JA
Gerwyn Price 8-10 Joe Cullen
Daryl Gurney 10-7 Steve West
Evening Session (7.30pm)
First Round
Mensur Suljovic 10-6 Steve Beaton J
Gary Anderson 10-7 Stephen Bunting A
Rob Cross 10-7 Mervyn King
Raymond van Barneveld 10-7 Kyle Anderson
Monday July 23 (7pm)
First Round
Kim Huybrechts 10-7 John Henderson
Simon Whitlock 10-6 Richard North A
James Wade 10-5 Jermaine Wattimena
Peter Wright 10-5 Jelle Klaasen J
Draw Bracket
(1) Michael van Gerwen v Jeffrey de Zwaan
(16) Adrian Lewis v James Wilson
QF - MvG
(8) Dave Chisnall v Keegan Brown
(9) Michael Smith v Jonny Clayton
QF - Smith
(5) Daryl Gurney v Steve West
(12) Gerwyn Price v Joe Cullen
QF - Gurney
(4) Gary Anderson v Stephen Bunting
(13) Raymond van Barneveld v Kyle Anderson
QF - Gando
(2) Peter Wright v Jelle Klaasen
(15) Kim Huybrechts v John Henderson
QF - Wright
(7) Simon Whitlock v Richard North
(10) James Wade v Jermaine Wattimena
QF - Wade
(6) Mensur Suljovic v Steve Beaton
(11) Ian White v Max Hopp
QF - Suljovic
(3) Rob Cross v Mervyn King
(14) Darren Webster v Steve Lennon
QF - Cross
RU - Wright
- M H
- Site Admin
- Posts: 75630
- Joined: Thu May 05, 2011 10:24 am
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday Template:
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 8-11 Michael Smith
Daryl Gurney 9-11* Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 11-8 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-7 Raymond van Barneveld JA
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 8-11 Michael Smith
Daryl Gurney 9-11* Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 11-8 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-7 Raymond van Barneveld JA
When you actually feel anger over a place like this it's time to get a life
- Tommo
- Posts: 12738
- Joined: Tue Jan 28, 2014 11:01 am
- Location: East Yorkshire
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 8-11 Michael Smith J
Daryl Gurney11-8 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 11-8 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-8 Raymond van Barneveld A
Second Round
Dave Chisnall 8-11 Michael Smith J
Daryl Gurney11-8 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 11-8 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-8 Raymond van Barneveld A
They're all here!
- tungsten tossers
- Posts: 129445
- Joined: Sat Jan 13, 2018 3:09 pm
- Location: Surrey
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 8-11 Michael Smith
Daryl Gurney 11-7 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 6-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-7 Raymond van Barneveld Joker/ Ave
Second Round
Dave Chisnall 8-11 Michael Smith
Daryl Gurney 11-7 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 6-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-7 Raymond van Barneveld Joker/ Ave
- Gidra
- Posts: 2637
- Joined: Tue Nov 07, 2017 8:45 pm
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 7-11 Michael Smith J
Daryl Gurney 7-11 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 7-11 Adrian Lewis A
Gary Anderson 11-6 Raymond van Barneveld
Second Round
Dave Chisnall 7-11 Michael Smith J
Daryl Gurney 7-11 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 7-11 Adrian Lewis A
Gary Anderson 11-6 Raymond van Barneveld
- StevieBoy
- Posts: 4145
- Joined: Sat Jan 23, 2016 11:49 am
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday Template:
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 11-8 Michael Smith
Daryl Gurney 11-7 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 7-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-7 Raymond van Barneveld JA
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 11-8 Michael Smith
Daryl Gurney 11-7 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 7-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-7 Raymond van Barneveld JA
- Trueblue32
- Posts: 2525
- Joined: Sat Jan 10, 2015 6:35 pm
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 8-11 Michael Smith JA
Daryl Gurney 11-10 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 11-8 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-8 Raymond van Barneveld
Second Round
Dave Chisnall 8-11 Michael Smith JA
Daryl Gurney 11-10 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 11-8 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-8 Raymond van Barneveld
- Safc
- Moderator
- Posts: 37936
- Joined: Wed Dec 06, 2017 7:36 pm
- Location: North East
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 11-9 Michael Smith J
Daryl Gurney 8-11 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 11-9 Adrian Lewis
Gary Anderson 8-11 Raymond van Barneveld A
Second Round
Dave Chisnall 11-9 Michael Smith J
Daryl Gurney 8-11 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 11-9 Adrian Lewis
Gary Anderson 8-11 Raymond van Barneveld A
-
- Posts: 234
- Joined: Wed Dec 14, 2016 3:14 am
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 8-11 Michael Smith
Daryl Gurney 11-8 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 8-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-7 Raymond van Barneveld JA
Second Round
Dave Chisnall 8-11 Michael Smith
Daryl Gurney 11-8 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 8-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-7 Raymond van Barneveld JA
-
- Posts: 1369
- Joined: Sun Aug 30, 2015 6:20 pm
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 7-11 Michael Smith
Daryl Gurney 11-9 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 7-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-7 Raymond van Barneveld JA
Second Round
Dave Chisnall 7-11 Michael Smith
Daryl Gurney 11-9 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 7-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-7 Raymond van Barneveld JA
- bullseye
- Posts: 1969
- Joined: Mon Apr 09, 2012 3:32 pm
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 7-11 Michael Smith
Daryl Gurney 11-8 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 7-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-6 Raymond van Barneveld JA
Second Round
Dave Chisnall 7-11 Michael Smith
Daryl Gurney 11-8 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 7-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-6 Raymond van Barneveld JA
- M H
- Site Admin
- Posts: 75630
- Joined: Thu May 05, 2011 10:24 am
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Wednesday Template:
Wednesday July 25 (7pm)
Second Round
Simon Whitlock 7-11 James Wade J
Mensur Suljovic 11-6 Ian White
Rob Cross 11-9 Darren Webster A
Peter Wright 11-5 Kim Huybrechts
Wednesday July 25 (7pm)
Second Round
Simon Whitlock 7-11 James Wade J
Mensur Suljovic 11-6 Ian White
Rob Cross 11-9 Darren Webster A
Peter Wright 11-5 Kim Huybrechts
When you actually feel anger over a place like this it's time to get a life
- Chizzyfan
- Posts: 7086
- Joined: Tue May 06, 2014 6:34 pm
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 11-6 Michael Smith JA
Daryl Gurney 11-5 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 3-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-5 Raymond van Barneveld
Wednesday Template:
Wednesday July 25 (7pm)
Second Round
Simon Whitlock 11-6 James Wade
Mensur Suljovic 7-11 Ian White
Rob Cross 11-5 Darren Webster JA
Peter Wright 9-11 Kim Huybrechts
Second Round
Dave Chisnall 11-6 Michael Smith JA
Daryl Gurney 11-5 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 3-11 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-5 Raymond van Barneveld
Wednesday Template:
Wednesday July 25 (7pm)
Second Round
Simon Whitlock 11-6 James Wade
Mensur Suljovic 7-11 Ian White
Rob Cross 11-5 Darren Webster JA
Peter Wright 9-11 Kim Huybrechts
- Tommo
- Posts: 12738
- Joined: Tue Jan 28, 2014 11:01 am
- Location: East Yorkshire
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Wednesday July 25 (7pm)
Second Round
Simon Whitlock 11-8 James Wade
Mensur Suljovic 11-8 Ian White J
Rob Cross 11-8 Darren Webster
Peter Wright 11-7 Kim Huybrechts A
Second Round
Simon Whitlock 11-8 James Wade
Mensur Suljovic 11-8 Ian White J
Rob Cross 11-8 Darren Webster
Peter Wright 11-7 Kim Huybrechts A
They're all here!
- Mabbsy
- Posts: 11439
- Joined: Mon Jan 27, 2014 5:18 pm
- Location: Rural Wiltshire
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Tuesday July 24 (7pm)
Second Round
Dave Chisnall 6-11 Michael Smith J
Daryl Gurney 8-11 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 11-8 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-6 Raymond van Barneveld A
Wednesday July 25 (7pm)
Second Round
Simon Whitlock 8-11 James Wade
Mensur Suljovic 11-7 Ian White A
Rob Cross 11-6 Darren Webster J
Peter Wright 11-10 Kim Huybrechts
Second Round
Dave Chisnall 6-11 Michael Smith J
Daryl Gurney 8-11 Joe Cullen
Jeffrey de Zwaan 11-8 Adrian Lewis
Gary Anderson 11-6 Raymond van Barneveld A
Wednesday July 25 (7pm)
Second Round
Simon Whitlock 8-11 James Wade
Mensur Suljovic 11-7 Ian White A
Rob Cross 11-6 Darren Webster J
Peter Wright 11-10 Kim Huybrechts
- Safc
- Moderator
- Posts: 37936
- Joined: Wed Dec 06, 2017 7:36 pm
- Location: North East
- Contact:
Re: World Matchplay Comp - Sponsored By Winmau
Wednesday July 25 (7pm)
Second Round
Simon Whitlock 11-8 James Wade
Mensur Suljovic 11-7 Ian White J
Rob Cross 11-8 Darren Webster A
Peter Wright 8-11 Kim Huybrechts
Second Round
Simon Whitlock 11-8 James Wade
Mensur Suljovic 11-7 Ian White J
Rob Cross 11-8 Darren Webster A
Peter Wright 8-11 Kim Huybrechts
Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] and 106 guests